Lazić zadel za zmago Olimpije nad Krko

Novomeščani so po polovici jadranskega tekmovanja s tremi zmagami zadnji, Olimpija pa je s četrto zmago skočila na osmo mesto. Obenem so se državni prvaki Krki, ki je v Ligi ABA klonila tretjič zapored, oddolžili za visok poraz na uvodu sezone v državnem prvenstvu. V Ligi Nova KBM se bosta naslednjič lanska finalista pomerila že v četrtek.

V dramatični končnici je Olimpija, ko je imela žogo, lahkomiselno in ekspresno zapravila tri točke naskoka. V 15 sekundah je dvakrat izgubila žogo in Krka se je iz tako rekoč izgubljenega položaja vrnila ter povedla. Odgovornost je nato prevzel Lazić, ki je bil s 16 točkami prvi strelec tekme, hkrati pa je ujel še 12 odbitih žog. Najprej je v prodoru sicer zgrešil, toda Ljubljančani so imeli še en napad. Lazić je izsilil osebno napako in zadel oba prosta meta.

Oba visoka igralca Krke, ki sta začela v prvi peterki, Dalibor Đapa in Jure Balažić, sta bila po dvakrat uspešna izza črte in gostje so si v peti minuti priigrali prednost petih točk. Toda zaključek uvodne četrtine je pripadel zmajem, ki so z boljšim skokom in s prostimi meti, s katerimi so dosegli skoraj polovico svojih točk v prvih desetih minutah, prevzeli pobudo. Ko Olimpija v drugi četrtini skoraj štiri minute ni dosegla koša, so Novomeščani povedli za 4. Toda sledila je podobna serija na drugi strani in Ljubljančani so, ko sta akcijo tekme z "alley-oopom" izpeljala Roko Badžim in Marvin Jones, ki je silovito zabil, izenačili. Na odmor je s točko prednosti odšla Krka (34:35).

V uvodnih minutah drugega polčasa je Olimpija ves čas žogo 'spuščala' pod koš Mirzi Begiću, ki pa je imel s čvrsto gostujočo obrambo precej težav. Ko sta bila zapored izza črte natančna Luka Lapornik in Đapa, je Krka 'ušla' na +7. Zatem je bil za tri uspešen še Paolo Marinelli, na nasprotni strani pa sta odgovorila Jan Špan z dvema trojkama in Badžim, ki je zadel za 47:46. Takšna je bila tudi prednost Olimpije pred zadnjimi desetimi minutami.

Lapornik je šest minut in pol pred koncem zadel trojko, nato pa je v treh minutah domača vrsta na krilih Lazića in Begića naredila delni izid 9:0 (65:58). Z dvema košema je za napeto končnico poskrbel Jure Lalić, Marinelli pa je s trojko dobro minuto pred koncem priključil na 67:65. 25 sekund je bilo še do konca, ko je Olimpija izvajala avt, a v 15 sekundah zapravila kar dve žogi. Marinelli je položil za 68:67, Žiga Fifolt pa popravil zgrešeni met Lapornika za 68:69. Deset sekund je ostalo Olimpiji. Najprej je Lazić zgrešil, nato pa je nad njim Miha Škedelj napravil osebno napako. Bosanski košarkar je oba prosta meta zadel, Marinelli pa za zmago zgrešil trojko z velike razdalje.