Jaka Blažič je v zadnjih dveh minutah dosegel šest točk in poskrbel za nižji poraz Crvene zvezde. Foto: EPA
Miloš Teodosić
CSKA (na fotografiji Miloš Teodosić) ostaja neporažen. Foto: EPA
Alba Berlin
Albina Alex Renfroe in Marko Banić se veselita velike zmage nad Barcelono, ki je izgubila drugič v sezoni. Foto: EPA

Polna beograjska Arena je ponorela, ko je Maik Zirbes z zabijanjem srbsko ekipo popeljal v vodstvo z 21:20 in ko je bilo po hitrem protinapadu 40:38. A to so bili redki trenutki, ko je bila tehtnica na strani Crvene zvezde. Premalo je bilo razpoloženih igralcev, v prvi četrtini sta na primer zadevala le Boban Marjanović in Luka Mitrović. Jaka Blažič je prvič zadel šele v predzadnji minuti, tik pred koncem pa je dodal še eno trojko, da so bile pri 72:77 zadnje sekunde malce bolj napete.

Real je odločilno razliko naredil v tretji četrtini. Po trojki Rudyja Fernandeza (s 15 točkami je bil prvi strelec tekme) je povedel s 43:50, nato je izza črte zadel še Sergio Rodriguez in pri zaostanku 16 točk (47:63) je bila Crvena zvezda bolj kot ne že brez možnosti.

Barcelona v Berlinu na kolenih
V drugi tekmi večera je berlinska Alba presenetljivo ugnala Barcelono z 80:70. Blestela je trojka Jamel McLean, Leon Radošević in Reggie Redding, ki je dosegla po 16 točk. Na drugi strani Marcelinho Huertas (23 točk) ni imel prave pomoči soigralcev. Boštjan Nachbar se v petih minutah ni vpisal med strelce.

CSKA se je izvlekel v podaljšku
Moskovski CSKA še naprej ostaja edina neporažena ekipa v letošnji sezoni. Tokrat je CSKA po podaljšku premagal Fenerbahče v gosteh. Moskovčani so s košem Sonnyja Weemsa 27 sekund pred koncem izsilili podaljšek (72:72), v katerem se je nato tehtnica nagnila na stran gostov. Zadnje tri točke sta s prostih metov dosegla Weems in Nando De Colo.

Begić prvi strelec ob porazu
Mirza Begić
je bil s 16 točkami prvi strelec Laboral Kutxe, ki pa je morala na domačem igrišču priznati premoč Anadolu Efesu s 67:72.

Evroliga, Top 16

Skupina E, 1. krog
GALATASARAY - ŽALGIRIS
78:69 (20:22, 15:19, 22:14, 21:14)
Erceg in Guler po 14, Arroyo 12, Gonlum 10; Anderson 15, Javtokas 12, Gudaitis 11.

PANATHINAIKOS - MACCABI TEL AVIV
83:76 (15:19, 24:24, 21:21, 23:12)
Batista 16, Gist in Slaughter 15, Nelson 12; Randle in Linhart 18, Tyus 14.

CRVENA ZVEZDA - REAL MADRID
72:79 (12:15, 19:19, 14:24, 27:21)
Mitrović in Zirbes po 13 ... Blažič 6 (iz igre 2/7) točk, 2 skoka in 1 podaja v 20 minutah; Fernandez 15, Reyes 13.