LeBron James bo šestič zapored igral v finalu. Foto: Reuters
Toronto
Razočaranje košarkarjev Toronta. Foto: EPA

Drugega finalista bo dal dvoboj Golden State - Oklahoma, kjer trenutno vodi druga s 3:2. Šesto srečanje bo v noči na nedeljo v Oklahoma Cityju.

V Torontu je prvič v tej seriji zmagala gostujoča ekipa. Cleveland je že v prvem polčasu, v katerem je James prispeval 21 točk, vodil za 14 (55:41), v tretji četrtini je prednost narasla na 21 točk (78:57), pred zadnjimi 12 minutami pa je imel 12 točk zaloge (86:74).
Kyrie Irving je slabih pet minut pred koncem znova povišal na +21 (104:83) in zmagovalec je bil odločen. S 30 točkami je bil drugi najboljši strelec Cavaliersov, ki so imeli kar 55-odstotni met za tri (17/31). Pri Raptorsih je Kyle Lowry zbral 35 točk, DeMar DeRozan pa 20.
James: Lahko igramo še bolje
Cleveland bo drugič zapored igral v finalu, lani je moral brez poškodovanih Kevina Lova in Irvinga po šestih tekmah priznati premoč Golden Statu. Za Jamesa bo to že šesti zaporedni nastop v finalu, z Miamijem je leta 2012 in 2013 tudi osvojil šampionski prstan.
"Ne vem, ali sem lani dovolj cenil uvrstitev v finale. Letos bom to gotovo bolj. Verjamem, da lahko igramo še bolje," je povedal 31-letni košarkar, ki je v rodnem Clevelandu igral že med letoma 2003 in 2010, vanj pa se je vrnil predlani. Cavaliersi še nikoli niso osvojili naslova prvaka, letos pa bi znale biti njihove možnosti precej večje kot v lanski sezoni.
"Od vsega začetka sem moral biti napadalno usmerjen. Moral sem zaupati svojemu metu. Vedel sem, da če mi bo steklo, mi bodo sledili tudi moji soigralci," je dodal James, ki je že v uvodnih sedmih minutah dosegel 13 točk, po tekmi pa prejemal tudi pohvale domačega trenerja Dwana Caseyja.