LeBron James in Chris Bosh, nekdanja soigralca pri Miamiju, sta se pred tekmo toplo pozdravila (v ozadju Goran Dragić), po tekmi pa je imel več razlogov za veselje James, ki je imel zgledno statistiko: zadel je 13 od 19 metov iz igre, ob tem pa zbral še pet skokov in štiri podaje, je pa res, da je izgubil štiri žoge. Foto: Reuters
James Harden
James Harden ni bil pri metu, njegov Houston pa je sezono odprl z drugim zaporednim porazom. Foto: Reuters

30-letni zvezdnik Lige NBA, ki je z Miamijem v letih 2012 in 2013 osvojil šampionski prstan, je zadel 13 od 19 metov iz igre. Težave s hrbtom, ki jih je imel v pripravljalnem obdobju, so očitno preteklost, James pa je napovedal, da bo igral na prav vseh 82 tekmah rednega dela. Na domači premieri sezone mu je pomagal tudi Kevin Love s 24 točkami in 14 skoki. Ker je Kyrie Irving poškodovan, je toliko več odvisno od dvojca James-Love, ki sta dosegla več kot polovico Clevelandovih točk.

Dragić zadeval, ko je bilo prepozno
Pri Miamiju je prva peterka dobro opravila svoje delo, zatajili pa so rezervisti. Najboljša strelca sta bila Dwyane Wade (25) in Chris Bosh (16), z enajstimi točkami (iz igre 3/9) pa sledi Goran Dragić, ki je sicer dobro vodil igro, škoda le, da je v prvih treh četrtinah dosegel le dve točki. V 33 minutah igre je imel tudi šest podaj (štiri že na začetku tekme) in tri skoke.

Cleveland je v prvem polčasu povedel za 11 točk, gostje pa so se v tretji četrtini približali na štiri točke (63:59). James je nato zadel iz polaganja in napovedal odločilen juriš svoje ekipe, ki je sedem minut pred koncem povedla z 88:69.

91 točk dvojca Westbrook-Durant
Najrazburljivejša tekma petkovega večera se je končala po dveh podaljških. Oklahoma je s 136:139 ugnala Orlando, pri čemer je s kar 91 točkami blestel dvojec Westbrook-Durant. Russell Westbrook je 48 točk dosegel ob metu iz igre 17/36 (ob tem je imel še enajst skokov in osem podaj), zadel je (od table) tudi neverjetno trojko v zadnji sekundi rednega dela, ko je vrgel skoraj s sredine igrišča (VIDEO). Kevin Durant je do 43 točk prišel s polovično uspešnostjo iz igre (15/30) in prostimi meti 10/11. Zbral je še 12 skokov, v zadnjih treh sekundah tekme pa podelil blokado Fournierju in nato še Oladipu, ki sta želela s trojko izsiliti tretji podaljšek.

Druga zmaga Golden Stata, drugi poraz Houstona
Golden State je v ponovitvi lanskega finala Zahodne konference Houston premagal s 112:92. Stephen Curry je bil s 25 točkami spet najboljši posameznik na parketu, zbral pa je še sedem skokov in šest podaj. Prvaki so imeli le sedem izgubljenih žog, Houston pa 16. Zatajil je branilec James Harden, ki je zadel le štiri od 18 metov iz igre, od tega eno trojko od desetih poskusov.