Ko se je zdelo, da bi lahko Utah prvi v sezoni porazil prvake, je vajeti igre prevzel MVP lige Stephen Curry. Foto: Reuters
Goran Dragić (Miami Heat) - Avaery Bradley (Boston Celtics)
Goran Dragić je imel obilo dela s pokrivanjem Averyja Bradleyja, ki je bil na koncu tudi usoden za Miami. Foto: Reuters

Nova zmaga in nov rekord za Warriorse, ki pa so strli Jazz šele v zadnji četrtini. Najkoristnejši košarkar in najboljši strelec lige Stephen Curry je bil tri četrtine tekme precej neviden za svoj visoki standard, saj je v prvih 36 minutah dosegel le 16 točk.

Utah imel celo met za zmago
A ob presenetljivo izenačeni tekmi v Salt Lake Cityju je v zadnjih šestih minutah vajeti prevzel Curry in z 10 točkami poskrbel, da je Golden State s prednostjo treh točk prišel še do 19. zmage na 19. tekmi nove sezone. Odločilna poteza Curryja je bila trojka 51 sekund pred koncem pri izenačenem izidu 101:101. V predzadnjem napadu pri zaostanku 104:103 je Jazz celo imel met za zmago, a je Rodney Hood je zgrešil trojko, Curry pa je novo rekordno znamko potrdil z dvema prostima metoma.

Svarilo pred samoumevnostjo zmagovanja
"Imeli smo bitke in očitno tudi prepričljive zmage. A med nizanjem rekorda se kar nekako izgubijo težke tekme, v katerih smo lovili zaostanek tako kot nocoj. Ker imamo izkupiček 19-0, ne pomeni, da se lahko samo prikažemo in odpihnemo nasprotna moštva za novo zmago,"
je po dramatični tekmi 27-letnik iz Akrona posvaril pred samoumevnostjo zmagovanja Golden Stata, ki je vključno z lanskim zaključkom rednega dela zdaj že pri 23 zaporednih zmagah v rednem delu tekmovanja.

Kelti moštveno močnejši od Vročice
Od Slovencev je v ponedeljek v Ligi NBA zaigral samo Goran Dragić, ki pa z 9 točkami ni mogel preprečiti domačega poraza Miamija proti Bostonu (95:105). Strelsko najbolj razpoložen je bil na tekmi Dwyane Wade s 30 točkami, a je bil Miami še vedno prekratek za Boston. Avery Bradley je za goste vpisal 25 točk. Kar šest članov ekipe Celtics je sicer vpisalo dvomestno število točk, od tega vsi iz začetne peterke.

V vrstah domače ekipe je Chris Bosh prispeval 25 točk in 10 skokov, Tyler Johnson pa se je ustavil pri 10 točkah. Slovenski organizator igre Dragić je vknjižil devet točk, ob metu iz igre 4-10 ter zgrešenih vseh treh metih za tri in treh zgrešenih prostih metih iz štirih poskusov. Ljubljančan je imel še štiri skoke, tri podaje, ukradeno žogo in tri izgubljene žoge. Beno Udrih je tokrat spet obsedel na klopi in še petič na 9 tekmah, od kar je v Miami ni dobil priložnosti za igro.

Tekme 30. novembra:
MIAMI - BOSTON 95:105
Wade 30, Bosh 21 in 10 skokov, Johnson 10, Dragić 9 (iz igre 4/10), 4 skokov in 3 podaje v 34 minutah igre, Udrih ni igral; Bradley 25, Sullinger 17, Turner, Crwoder in Johnson po 13.

DETROIT - HOUSTON 116:105
Jackson 31, Drummond 24 in 13 skokov, Johnson 19; Harden 29, Thornton 18.

ATLANTA - OKLAHOMA 106:100
Milsap 26 in 11 skokov, Teague 25, Horford 21 in 13 skokov; Westbrook 34 in 11 skokov, Durant 25.

CHICAGO - SAN ANTONIO 92:89
Gasol 18 in 13 skokov, Butler 14; Leonard 25, Aldridge 21 in 12 skokov.

MILWAUKEE - DENVER 92:74