Odlično statistiko Rajona Ronda sicer kazita met iz igre (7/22) in izgubljene žoge (6). Foto: Reuters
Joakim Noah
Poškodbe so zdesetkale najboljše igralce Bikov. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Prvi zvezdnik Lakersov Kobe Bryant je bil nezadovoljen s sojenjem. Foto: Reuters

Rondo je dosegel 17 točk, 14 skokov in 12 podaj, s čimer je bil dvoštevilčen v treh statistikah sedmič v končnici. Boston je v zadnji četrtini vodil že za 11, a v zadnjih štirih minutah ni dosegel točke. Kelti so podaljšek začeli s 6 zaporednimi točkami.

V prvem polčasu zgrešil vse mete iz igre
"V drugem delu tekme sem se pri metu dobro počutil," je po tekmi razmišljal Rondo, ki je v prvem polčasu zgrešil vse mete iz igre. "Soigralci so mi ob polčasu dejali, da naj bom agresiven. Vesel sem, da sem vztrajal, saj mi je met ob koncu tekme res stekel," je še povedal.

Chicago ostal še brez Noaha
Najboljša ekipa rednega dela Chicago je zaradi poškodbe ostala brez prvega organizatorja igre Derricka Rosa, brez katerega je proti Philadelphii izgubila še drugo tekmo. Sixersi so doma slavili z 79:74 in v seriji prav tako povedli z 2:1. Biki so pred zadnjo četrtino vodili s 60:51, enaka razlika pa je bila tudi osem minut pred koncem dvoboja (69:60), ko se je poškodoval Joakim Noah.

Sixersi naredili preobrat s serijo 11:0
"Imajo kar nekaj poškodovanih igralcev, kar smo dobro izkoristili," se nenadejane prednosti zaveda trener Philadelphie Doug Collins. Pri gostiteljih je blestel Spencer Hawes, ki je dosegel 21 točk, tudi odločilni met, s katerim je dve minuti pred koncem popeljal gostitelje v vodstvo z 72:71. Biki so šest minut pred koncem še vodili z 71:64, a v naslednjih petih minutah je Sixersom uspela serija 11:0.

Nuggetsom uspel delni izid 28:2
Denver je ugnal Lakerse z 99:84 in na tretji medsebojni tekmi v končnici prvič zmagal. Nuggetsi so sredi prvega polčasa naredili delni izid 28:2, s katerim so povedli 38:14 in prednosti niso več izpustili iz rok.

Dragić 7. med tistimi, ki so najbolj napredovali
Vodstvo lige je Ryanu Andersonu (Orlando) podelilo nagrado za igralca, ki je najbolj napredoval. Slovenski reprezentant Goran Dragić (Houston) je po glasovanju novinarjev končal na 7. mestu.

Liga NBA, končnica, 1. krog, vzhod:
BOSTON (4) - ATLANTA (5) - 2:1
90:84 (17:19, 23:19, 20:20, 20:22)
Pierce 21, Garnett 20 in 13 skokov, Rondo 17, 14 skokov in 12 podaj, Allen 13, Bass 8, Pietrus 6, Bradley 5; J. Johnson 29, Teague 23, McGrady 12, Dampier 6, Green 5, Collins 4, Williams 3 in 11 skokov, I. Johnson 2.
PHILADELPHIA (8) - CHICAGO (1) - 2:1
79:74 (19:20, 21:19, 11:21, 28:14)
Hawes 21, Holiday 17, Turner 16, Williams 14, Young 6, Iguodala 5; Boozer 18, Hamilton 17, Noah in Lucas po 12, Gibson 6, Deng 5, Asik 4.

99:84 (30:14, 25:25, 17:26, 27:19)
Lawson 25, McGee 16 in 15 skokov, Gallinari in Miller po 13, Faried 12, Afflalo 10, Harrington 7, Brewer 3; Bryant 22, Bynum 18 in 12 skokov, Gasol 16, Seassions 15, Barnes 6, Ebanks 4, Blake 3.
Sobota:
LA CLIPPERS (5) - MEMPHIS (4) - 1:1
DALLAS (7) - OKLAHOMA (2) - 0:3
UTAH (8) - SAN ANTONIO (1) - 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.