Sava Lešić je z zabijanjem poskrbel za Olimpijino vodstvo 17:10, na koncu pa je bil z 31 točkami najboljši Olimpijin strelec. Foto: www.alesfevzer.com
Edo Murić
Olimpija po štirih podaljških strla Partizan

Slovenskemu prvaku Tajfunu, ki je bil že pred zadnjim krogom obsojen na izpad (zadnjo tekmo proti Igokei je v Šentjurju izgubil s 76:81), se je na dnu pridružila še Sutjeska, ki je v Zadru izgubila s 85:83. Union Olimpija je po neverjetnih štirih podaljških s 118:115 premagala Partizan, Crvena zvezda, ki si je želela drugo mesto in s tem prednost domačega igrišča v polfinalu, pa je bila s 77:67 boljša od Krke, ki je bila blizu do 28. minute (50:48).

Grozil celo najbolj črn scenarij
Kaj lahko bi se razpletlo drugače, grozil je tudi črn scenarij - da bi vse tri slovenske ekipe končale na dnu lestvice. Predvsem Krka je bila v veliki nevarnosti, potem ko je motivirana Sutjeska do zadnjega grozila, da bo presenetila Zadar. V zadnjih sekundah je imela prek Nemanje Vranješa izjemni priložnosti. Najprej za izenačenje, ob zvoku sirene pa bi s trojko celo za zmago, s katero bi se rešila izpada, saj je bila v medsebojnih obračunih boljša tako od Uniona Olimpije kot Krke.

Celovečerec v Tivoliju: kar štirje podaljški
Union Olimpija je po kar štirih podaljških premagala Partizan (118:115), za katerega je Edo Murić dosegel sedem točk. Pred 3.200 gledalci v Tivoliju je Olimpija odlično odigrala prvi polčas (44:35). Met iz igre je bil 61-odstoten (pri Partizanu 39-odstoten), dokaz ekipne igre (z enostavnimi rešitvami v napadu) je tudi razmerje v podajah, ki je bilo 10:1. Do odmora je Sava Lešić dosegel 13 točk. V tretji četrtini se je v napadu ustavilo in v tem delu igre je Olimpija zmogla le 14 točk.

V drugem polčasu Olimpija dosegla le 27 točk
Partizan je zaslutil priložnost in z 21. točko Jamarja Wilsona izenačil na 58, Cvetkovič pa je s svojo 17. točko z metom izza črte poskrbel za vodstvo beograjske ekipe 58:66. Olimpija se je vseeno vrnila, Lešić je zadel za 67:66, Dawan Robinson pa je 1,8 sekunde pred koncem s prodorom izsilil podaljšek (71:71). A to je bil šele začetek celovečernega filma, ki je trajal do 20.35, ko je četrti podaljšek le dal zmagovalca. Zadnji točki je s prostih metov dosegel Miha Lapornik. Wilson je dosegel 41 točk, Lešić 31.

Murić: Nikoli v življenju še nisem igral štirih podaljškov
"Kot je bilo že rečeno, če bi zmagal Partizan, tudi ne bi bilo nezasluženo. Obe ekipi sta pustili vse na parketu. Na koncu smo prišli do zmage, ki smo jo zelo veseli. Predvsem zaradi tega, ker v zadnjem času nismo uspeli najti naše igre. Fantje so danes pokazali vse kar znamo, bilo je sicer nekaj napak, ampak po taki tekmi se moramo predvsem spočiti in čim bolj sveži pričakati državno prvenstvo," je pojasnil Gašper Potočnik po prvi tekmi v zgodovini Lige ABA, ki je trajala kar 60 minut.

Trener gostov Aleksandar Džikić je dodal: "Čestitam igralcem, saj so igrali resnično veliko minut. Dobro je, da se nihče ni poškodoval. Mislim, da tudi ne bi bilo nezasluženo, če bi danes mi zmagali."

Edo Murić je bil bolj zgovoren: "Čudna tekma. Nikoli v življenju še nisem igral štirih podaljškov. Težka tekma. Union Olimpija zna igrati dobro košarko in to je nocoj pokazala. Mislim, da smo nekoliko premehko začeli tekmo in Union Olimpija je dobila krila. Na koncu je bilo resnično težko. Imeli smo zgolj dva razpoložena igralca. Verjamem, da bomo na drugih tekmah imeli več razpoloženih igralcev."