Trener John Calipari je prevzel Kentucky leta 2009, svojo trenersko kariero pa je kot pomočnik začel ravno v Kansasu leta 1982. Foto: EPA

Prvi strelec Kentuckyja je bil Doron Lamb z 22 točkami, Divje mačke pa so v prvem polčasu vodile tudi že za 18 točk. Kentucky je v dvorani Superdome v New Orleansu z zmago še popravil nekaj svoje NCAA-statistike. Zdaj ima na svojem računu 111 zmag in 46 porazov, končne zmage pa se je veselil v letih 1948, 1949, 1951, 1958, 1978, 1996, 1998 in 2012.

Jayhawksi skorajda ujeli Wildcatse
Igralci Kentuckyja, ki so bili pred obračunom na papirju veliki favorit dvoboja, so že v prvem polčasu pokazali, da jih zanima le zmaga. Košarkarji Kansasa se se nekoliko prebudili po petih minutah, na koncu prvega polčasa pa so spet popustili in ekipi sta na odmor odšli pri rezultatu 41:27 v korist divjih mačk. Jayhawksom ja na koncu tekme uspelo ujeti priključek, minuto in 37 sekund pred koncem je bilo 62:57, nato pa so igralci Kentuckyja zadeli pet od sedmih prostih metov in slavje se je lahko začelo.

Pri Kentuckyju je Anthony Davis zbral 16 skokov, šest blokiranih metov in šest točk. Za Kansas pa je Tyshawn Taylor dosegel 19 točk, Thomas Robinson pa je 18 točkam dodal še 17 skokov.