Devin Oliver je s tem zabijanjem v drugi četrtini Union Olimpijo približal na 31:32. Foto: www.alesfevzer.com
Brandon Jefferson
Brandon Jefferson je ob metu iz igre 3/7 in vseh enajstih uspešnih prostih metih dosegel 18 točk, a le štiri v drugem polčasu. Največji aplavz si je zaslužil v zadnji sekundi prve četrtine, ko je zadel težak met z razdalje. Foto: BoBo
Nikola Janković
Olimpijin center Nikola Janković je dosegel 12 točk, imel pa je tudi sedem skokov. Foto: BoBo
Okorn: Brez odgovora na agresivno obrambo Zvezde
Crvena zvezda v drugem polčasu do gladke zmage

Privlačen tekmec, edini evroligaš v jadranski druščini, je v 11. krogu Lige ABA v Stožice privabil skoraj 3.000 gledalcev. Ključno razliko je Crvena zvezda naredila ob koncu tretje četrtine, ko je z dobro obrambo in delnim izidom 1:11 povedla s 53:66. Ko se je Marko Gudurić v 33. minuti sprehodil pod koš in prednost povišal na 16 točk (59:75), rešitve ni bilo več.

Crvena zvezda je bila že v prvem polčasu (41:43) skoraj ves čas v vodstvu, a si več kot osmih točk prednosti ni nabrala, čeprav je že v prvi četrtini dosegla 28 točk. Olimpija je v 15. minuti celo povedla, ko je prvi strelec Brandon Jefferson (18 točk) zadel vse tri proste mete za vodstvo 37:37. Jefferson je do odmora dosegel 14 točk, v nadaljevanju pa je zmogel le še štiri točke.

Po treh mesecih nove sezone sta se vodstvo Helios Sunsov in Kyle Casey dogovorila za sporazumno prekinitev pogodbe, zaradi česar Američan zapušča slovenske državne prvake.

Najboljši strelec Crvene zvezde, ki je to sezono edina neporažena ekipa v Ligi ABA, je bil z 18 točkami Ognjen Kuzmić, center, ki je pred letošnjo sezono v beograjski klub prišel iz Panathinaikosa.

Olimpija, ki ostaja pri treh zmagah sezone v Ligi ABA, je s to tekmo začela izjemno naporen ritem tekem. Do prihodnje nedelje bo odigrala kar osem tekem. Ta teden jo v sredo v Evropskem pokalu čaka gostovanje v Jeruzalemu pri Hapoelu, v petek bo v državnem prvenstvu v Škofji Loki igrala proti LTH Castingsu, dan pozneje pa v Zagrebu v Ligi ABA proti Cedeviti.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Odigrali smo soliden prvi polčas. Dobro smo kontrolirali njihov skok in v napadu bili dovolj raznovrstni. V obrambi solidno v prvem polčasu. Drugih dvajset minut nismo imeli odgovora na njihovo povečano agresivnost. V drugem delu so odigrali v neki evroligaški dimenziji in dobesedno ukinili Jeffersona, Mulalića. Iz minute v minuto smo se izgubljali in se zatekali k individualnim rešitvam. Proti takšni obrambi to pusti še večje posledice. Žoga bi morala bolje krožiti. Bili smo nenatančni v izvedbi pick n' rolla. Velikokrat so nas prisilili, da smo metali ob zvoku sirene. Moram povedati, da tudi v Evropskem pokalu nismo igrali proti tako čvrsti ekipi, mogoče zgolj proti Valencii."