Devin Booker je marca lani Bostonu v gosteh nasul kar 70 točk. Iz igre je metal 21/40, proste mete pa 24/26. Sunsi so na koncu vseeno izgubili z desetimi točkami razlike. Foto: AP
Kobe Bryant
Ko je Kobe Bryant naravnal roko, ga je bilo sila težko ustaviti. Foto: Reuters
Klay Thompson
Klay Thompson je pred tedni Chicagu nasul rekordnih 14 trojk. Foto: Reuters

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na izčrpen sveženj vprašanj, ki se dotikajo tekem, v katerih je en igralec dosegel vsaj 50 točk. Še vedno ste vabljeni k pošiljanju vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.
Naročite se na podkast SOS-odmev!

1.266. Kakšen je odstotek zmag moštev, kadar kateri od igralcev v Ligi NBA doseže več kot 50 točk? Zanima me za to stoletje.

Matjaž Trošt

Od sezone 1999/2000 naprej se je 156-krat zgodilo, da je na eni tekmi Lige NBA nekdo dosegel vsaj 50 točk. V 112 primerih (oziroma v 71,8-odstotkih) tekem se je zgodilo, da je njegova ekipa tudi zmagala.

1.267. Kdo je v tem obdobju dosegel največ točk, a je njegova ekipa vseeno izgubila?

To je uspelo Devinu Bookerju, ki je lani v dresu Phoenixa dosegel 70 točk, a njegov Phoenix vseeno izgubil gostovanje pri Bostonu (130:120). V spodnji tabeli so vsi igralci, ki so v tem obdobju presegli mejo 55 točk, a so bili vseeno razočarani s porazom.

Opombi:
- S klikom na povezavo izveste podrobnosti tekme.
- V zadnjem stolpcu je število doseženih točk.

1.268. Kdo je v tem obdobju največkrat dosegel vsaj 50 točk?

To je Kobe Bryant, ki mu je ta mejnik od sezone 1999/2000 uspelo doseči kar 25-krat. V spodnji tabeli so vsi igralci, ki so vsaj štirikrat dosegli vsaj 50 točk.

Tracy McGrady4

1.269. Kako pa se kaj spreminja število tekem s 50 točkami skozi čas?

Največ tovrstnih tekem v tem stoletju je bilo v sezoni 2006/2007, ko so gledalci videli kar 18 tovrstnih tekem. A letos bi bil ta dosežek lahko presežen brez večjih težav, saj je bilo v prvi četrtini te sezone doseženih že osem takih tekem.

1.270. Zanima me le še, kdo je imel najučinkovitejšo tekmo? Precej igralcev je najbrž preseglo 50 točk, a zanima me, kdo je bil med temi najučinkovitejši? Torej, kdo je dosegel največ točk na minuto?

V tem pogledu je najučinkovitejši Klay Thompson, ki zaseda kar prvi dve mesti. Igralec Golden Stata je imel rekordni večer pred dvema sezonama, ko je na domači tekmi proti Indiani dosegel kar 60 točk. Bojevniki so tekmo dobili s 142:106, Thompson pa je igral samo 29 minut in tri sekunde. Z drugimi besedami, na vsakih sto sekund igralnega časa je dosegel 3,44 točke. Drugi tovrstni presežek mu je uspel v tej sezoni, ko je pri zmagi nad Chicagom (149:124) nasul rekordnih 14 trojk.

Opombi:
- V predzadnjem stolpcu je število točk, ki jih je dosegel posamezni igralec (minimum za analizo je 50 točk).
- V zadnjem stolpcu pa je to število preračunano na sto sekund, ki jih je igralec na tej tekmi preživel na parketu.