Goran Dragić se je v Houstonu odlično znašel in po pridobljeni priložnosti zares zablestel. V povprečju je prispeval skoraj 12 točk in nekaj več kot pet podaj na tekmo. Foto: EPA
Beno Udrih, Derrick Rose
Beno Udrih je letos v povprečju dosegal nekaj manj kot šest točk in štiri podaje. Foto: EPA
Erazem Lorbek je bil v prejšnjem tednu med slovenskimi košarkarji na tujem strelsko najbolj razpoložen. Foto: EPA
Miha Zupan
Miha Zupan je dobro igral proti Samari, saj je bil med najbolj razigranimi v vrsti peterburškega Spartaka. Foto: Vladimir Nikolič

V preteklem tednu je moštvo iz Teksasa odigralo le eno tekmo. Sezono so pred domačimi gledalci sklenili z zmago nad New Orleansu (84:77), "Gogi" je na parketu prebil 35 minut in v statistiko vpisal osem točk, pet skokov in kar 13 podaj. Brez bojev za šampionski prstan je ostal tudi Beno Udrih, ki je z Milwaukeejem zasedel deveto mesto na Vzhodu. Na zadnjih treh tekmah sezone je slovenski organizator igre skupaj zbral 16 točk, 12 skokov in 18 podaj.

Lorbek zablestel v navezi z Navarrom

V Španiji se počasi končuje redni del. Barcelona je v tem tednu dvakrat zmagala in zanesljivo vodi. Na derbiju proti Caji Laboral, ki so ga Katalonci dobili s 97:89, je blestela naveza Juan Carlos Navarro - Erazem Lorbek. "La Bomba" je dosegel kar 31 točk in deset podaj, slovenski krilni center pa se je izkazal z 21 točkami in s petimi skoki. Na obračunu z Alicantejem (83:57) je Lorbek prispeval devet točk.

Dvakrat je slavil tudi madridski Real. Mirza Begić je v Manresi (93:96) k uspehu pristavil deset točk, proti Murcii (80:79) pa se je izkazal z osmimi skoki, ob tem pa je dal še šest točk.

V Turčiji in Rusiji že končali redni del

V Rusiji se odloča o naslova prvaka, Slovenci pa se bojujejo za razvrstitev od petega do osmega mesta. Tako Boštjan Nachbar z Unicsom kot tudi Miha Zupan in Jure Zdovc s Spartakom so dobili prve tekme. Razigran je bil Zupan, ki je k zmagi nad Samaro (73:71) pristavil 16 točk.

V Turčiji se je s 30. krogom končal redni del sezone, ki ga je na prvem mestu končal Galatasaray. Jaka Lakovič je k zadnjemu uspehu nad Aliango (83:85) dodal osem točk. Uspešna sta bila tudi Gašper Vidmar s Fenerbahčejem, ki je redni del končal na petem mestu, in Saša Vujačić z Anadolu Efesom, ki je bil tretji. Vujačić je ob zmagi nad Mersinom (78:116) vpisal 12 točk.

HRVAŠKA
Sašo Ožbolt
(Zagreb)
27 minut, 8 točk (1/3 za dve, 2/3 za tri), 4 skoki, 1 podaja
(14. krog DP-ja: Cibona – Zagreb 100:85)
30 minut, 15 točk (2/5 za dve, 3/4 za tri), 1 skok, 3 podaje
(11. krog DP-ja: Zagreb – Svjetlost 87:71)
Matjaž Smodiš (Cedevita)
poškodovan
(Polfinale Lige ABA: Cedevita – Partizan 68:56)
poškodovan
(11. krog DP-ja: Zadar - Cedevita 71:73)

ITALIJA
Sani Bečirović
(Benetton Treviso)
4 minute, 2 točki (1/1 za dve)
(32. krog DP-ja: Umana Venezia – Benetton Treviso 61:72)
19 minut, 3 točke (0/3 za dve, 1/5 za tri), 4 skoki, 2 podaji
(31. krog DP-ja: Benetton Treviso – Cimberio Varese 55:71)
Goran Jurak (Angelico Biella)
24 minut, 6 točk (2/4 za tri), 3 skoki, 1 podaja
(32. krog DP-ja: Angelico Biella – Bennet Cantu 76:77)
26 minut, 16 točk (3/4 za dve, 2/3 za tri), 5 skokov, 2 podaji
(31. krog DP-ja: Banca di Sardegna Sassari - Angelico Biella 104:97)
Marko Milić (Vanoli Braga Cremona)
29 minut, 10 točk (4/5 za dve), 2 skoka
(32. krog DP-ja: Cimberio Varese – Vanoli Braga Cremona 78:66)
24 minut, 10 točk (4/9 za dve), 5 skokov, 2 podaji
(31. krog DP-ja: Vanoli Braga Cremona – Sidigas Avellino 83:55)
Uroš Slokar (Acea Roma)
22 minut, 10 točk (4/5 za dve, 0/1 za tri), 4 skoki
(32. krog DP-ja: Acea Roma – Novipiu Casale Monferrato 70:76)
ni igral
(31. krog DP-ja: Acea Roma – Armani Milano 78:91)
Marko Tušek (Vanoli Braga Cremona)
4 minute, 2 točki (1/1 za dve), 1 skok
21 minut, 7 točk (1/2 za dve, 1/3 za tri), 7 skokov

RUSIJA
Primož Brezec
(Nižji Novgorod)
Nižji Novgorod ni imel tekme
Boštjan Nachbar (Unics Kazan)
6 minut, (0/1 za tri), 1 skok
(DP, za razvrstitev od 5. do 8. mesta: Unics Kazan - Spartak Primorje Vladivostok 72:62)
15 minut, 2 točki (0/1 za dve, 0/2 za tri), 3 skoki
(DP: Unics Kazan – Lokomotiva Kuban Krasnodar 101:75)
Miha Zupan (Spartak Sankt Peterburg)
21 minut, 16 točk (6/8 za dve, 1/4 za tri), 3 skoki, 1 podaja
(DP, za razvrstitev od 5. do 8. mesta: Spartak Sankt Peterburg – Krasnje Krila Samara 73:71)
17 minut, 11 točk (4/6 za dve, 1/2 za tri), 4 skoki
(DP: Jenisej Krasnojarsk – Spartak Sankt Peterburg 63:84)

ŠPANIJA
Mirza Begić
(Real Madrid)
22 minut, 6 točk (3/6 za dve), 8 skokov
(32. krog DP-ja: Real Madrid – Murcia 80:79)
17 minut, 10 točk (5/6 za dve), 1 skok
(31. krog DP-ja: Manresa - Real Madrid 93:96)
Erazem Lorbek (Barcelona)
17 minut, 9 točk (3/5 za dve, 1/1 za tri), 5 skokov, 1 podaja
(32. krog DP-ja: Alicante – Barcelona 57:83)
29 minut, 21 točk (4/5 za dve, 2/4 za tri), 5 skokov, 2 podaji
(31. krog DP-ja: Barcelona – Caja Laboral 97:89)
Samo Udrih (Valladolid)
25 minut, 9 točk (2/6 za dve, 1/1 za tri), 4 skoki, 2 podaji
(32. krog DP-ja: Valladolid – Blusens Monbus 81:76)
25 minut, 6 točk (1/3 za dve, 1/3 za tri), 4 podaje
(31. krog DP-ja: Gran Canaria - Valladolid 64:59)

TURČIJA
Jaka Lakovič
(Galatasaray)
20 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/4 za tri), 1 podaja
(30. krog DP-ja: Aliaga - Galatasaray 83:85)
Gašper Vidmar (Fenerbahče)
15 minut, 3 točke (1/3 za dve), 3 skoki
(30. krog DP-ja: Fenerbahče - Tofaš 76:68)
Saša Vujačić (Anadolu Efes)
17 minut, 12 točk (2/4 za dve, 1/5 za tri), 2 skoka
(30. krog DP-ja: Mersin - Anadolu Efes 78:106)

ZDA/LIGA NBA
Goran Dragić
(Houston Rockets)
35 minut, 8 točk (3/5 za dve, 0/5 za tri), 5 skokov, 13 podaj
(Houston – New Orleans 84:77)
Beno Udrih (Milwaukee Bucks)
30 minut, 7 točk (1/5 za dve, 1/2 za tri), 5 skokov, 6 podaj
(Boston – Milwaukee 87:74)
26 minut, 9 točk (3/7 za dve, 1/2 za tri), 5 skokov, 9 podaj
(Milwaukee – Philadelphia 85:90)
19 minut, (0/1 za dve), 2 skoka, 3 podaje
(Milwaukee – Toronto 92:86)