Igralci Anadolu Efesa se veselijo druge zmage v četrtfinalni seriji z Olympiacosom. Foto: EPA
Saša Vujačić
Saša Vujačić je tokrat ostal brez točke. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Srbski branilec Miloš Teodosić je s trojko za 88:82 pokopal upe domačih. Foto: EPA

Zmagoviti koš je sekundo pred koncem dosegel Jamon-Alfred Lucas, ki je po zgrešeni trojki Joshue Shippa uspešno skočil, nato pa žogo z "odbojkarskim" udarcem s pomočjo table spravil skozi obroč.

Manj kot tri minute pred koncem je sicer kazalo, da si bo Olympiacos že zagotovil pot na zaključni turnir v London, saj je po košu Acieja Lawa povedel s 70:62. Toda domači so na krilih Semiha Erdena in Jordana Farmarja, ki je v manj kot minuti dosegel šest točk zapored, ujeli goste, nato pa jih v dramatični končnici tudi prehiteli. Farmar in Law sta bila s po 15 točkami najučinkovitejša igralca tekme.

CSKA še tretjič ugnal Cajo
Kar ni uspelo Olympiacosu, je moskovskemu CSKA-ju, ki je na četrti tekmi s 94:85 premagal Cajo Laboral v gosteh. Moskovčani so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 31:20. Domači so se minuto in 20 sekund pred koncem približali na 82:85, a je nato vse dvome o zmagovalcu s trojko razblinil Miloš Teodosić. Viktor Hrjapa, Sonny Weems in Nenad Krstić so dosegli po 19 točk.

EVROLIGA (M)

ČETRTFINALE, četrte tekme

PANATHINAIKOS - BARCELONA 2:2
60:70 (10:20, 17:11, 11:20, 22:19)
17.900; Bramos 15, Schortsanitis 13, Lasme 12, Mačiulis 11; Navarro 17, Tomić 16, Huertas 10, Lorbek 8 (1/4 za dve, 2/4 za tri) in 2 skoka v 31 minutah.

ANADOLU EFES - OLYMPIACOS 2:2
74:73 (12:20, 26:24, 18:14, 18:15)
Farmar 15, Savanović in Erden 12, Vujačić 0 (iz igre 0/6) v 13 minutah; Law 15, Papanikolau 14, Hines 11.

Caja Laboral - CSKA MOSKVA 1:3
85:94 (20:22, 14:14, 20:31, 31:27)
Causeur 19, Heurtel 17; Hrjapa, Krstić in Weems 19, Teodosić 13, Micov 12.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage.

Real Madrid se je že prej uvrstil na zaključni turnir v Londonu, ki bo med 10. in 12. majem.