Rudy Fernandez in soigralci so osvojili prvi naslov državnih prvakov po sezoni 2006/07. Od takrat je v ekipi Reala ostal le še Felipe Reyes. Foto: EPA

Real je tako povsem zasluženo osvojil 31. domači naslov, potem ko so bili že v rednem delu španskega prvenstva prepričljivo najboljši, in se maščeval Kataloncem za grenak poraz z 2:3 v zmagah v lanskem finalu.
Slovenski centrski obračun je tokrat dobil Mirza Begić (po 4 točke in skoki ter 2 blokadi v 15 minutah), ki je sijajno ustavljal Anteja Tomića, lanski MVP finala Erazem Lorbek na odločilni tekmi ni bil v najboljši dnevni formi - ob metu 1/6 iz igre je v 15 minutah dosegel le tri točke. Ob tem je Barcelona pogrešala še točke svojega prvega, sicer nekoliko poškodovanega zvezdnika Juana Carlosa Navarra (brez točk), fantastičen je bil Joe Ingles s 25 točkami. Pri Realu je Rudy Fernandez dosegel 15, Felipe Reyes pa 14 točk. Barca je izgubila kar 15 žog več kot nasprotnik (2:17).

Ob polčasu +9 za Real
Barcelona je imela na začetku tekme velike težave v napadu in prve štiri minute sploh ni dosegla točke. Real je kar dvakrat v prvi četrtini povedel z 10 točkami prednosti (10:0, 20:10), a je Barcelona še do konca prvega dela izid znižala, v 16. minuti pa po petih zaporednih točkah Inglesa prvič na tekmi povedla z 31:32. Real je nato do odmora naredil delni niz 10:0 za prednost 41:32.

Po trojki Fernandeza za +17 se je zdelo vse odločeno, a ...
Tudi drugi polčas je Real začel ognjevito in po štirih točkah Fernandeza iz protinapada povedel s 45:32, Fernandez pa je s sploh svojo prvo trojko po 19 zgrešenih metih v finalu poskrbel za najvišjo prednost na tekmi (50:33). Dvoboj se je zdel odločen, a Barca ni popustila in do konca tretje četrtine na krilih Inglesa (v tej četrtini 10 točk) znižala na sedem točk zaostanka (55:48). V zadnjem delu so se Katalonci približali na 76:71 25 sekund pred koncem tekme po nespretnih napadih gostiteljev, a je pri tem tudi ostalo.

Real je v letošnji seriji dobil prvo tekmo na domačem terenu in tretjo v Barceloni.