Sasu Salin je dosegel 23 točk. Foto: Aleš Fevžer
Chris Booker
Chris Booker je bil najboljši Novomeščan. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka v Novem mestu nadigrala Radnićki

Zmaji so srečanje v Smederevu začeli slabo, saj so hitro zaostali z 0:8. Nadaljevanje je bilo boljše, tako da so hitro ujeli priključek. Prva četrtina se je končala z 29:21 za Mega Vizuro. Domači so do polčasa obdržali prednost (47:43).

Po odmoru so zmaji zaigrali precej bolje, ujeli nasprotnika in nato povedli s 54:48. Sledila je izenačena tekma, v kateri je bil izid nazadnje poravnan pri 71:71, nato pa se je tehtnica nagnila na stran gostov, pri katerih je bil s 23 točkami najučinkovitejši Sasu Salin.

"Zelo zanimiva tekma. Nisem zadovoljen s prvim polčasom, saj smo naredili veliko napak. V prvem polčasu se nismo držali dogovorov, ki smo jih sklenili pred tekmo. Vedeli smo, da Mega Vizura igra hitro košarko z veliko tranzicijske igre. Nismo jih znali zaustaviti v prvem polčasu v obrambi. V drugem delu tekme smo odigrali veliko boljše, saj smo jih z dobro obrambo prisilili, da igrajo pet na pet in brez protinapada. Dobro smo tudi skakali pod obročem in mislim, da je to bil danes tudi eden izmed ključnih dejavnikov v naši igri, ki nam je prinesla zmago. Čestitam mojim igralcem, ki so dali vse od sebe in pomembno je, da smo tekmo zmagali. Mega Vizuri se bi rad zahvalil za gostoljubje in jim hkrati čestital za odlično sezono," je po tekmi dejal trener zmajev Aleš Pipan.

Krka nadigrala Radnićki
Krka je zmagala enajstič v sezoni. Gostje so bili enakovreden nasprotnik le v prvi četrtini, nato pa so domači stopili na plin in le višali prednost. Prvo ime tekme je bil Chris Booker, ki je dosegel 21 točk, Zvonko Buljan jih je dodal 13.

Varovanci Aleksandra Džikića tako ostajajo v igri za sedmo mesto, ki v prihodnji sezoni prinaša nastopanje v Evropskem pokalu. Do konca rednega dela bodo odigrali še dve tekmi, prihodnji teden bodo gostovali pri Unionu Olimpiji, v zadnjem krogu pa gostili Szolnoki.

Slovenija drugo leto s tremi klubi v Ligi ABA?
Slovenija si je z dvema zmagama verjetno že priigrala odločilno prednost pred Bosno in Hercegovino v boju za tretjega predstavnika v Ligi ABA v naslednji sezoni. Vprašanje je le, ali bo tretji klub iz Slovenije zmogel plačati 150.000 evrov za vstop v tekmovanje.