Tokrat je pri Olimpiji blestela tudi branilska naveza Prepelič-Marinović, ki je skupaj dosegla 30 točk, od tega šest trojk. Foto: Sandi Fišer

Ljubljančani so imeli s srbskim moštvom, enim izmed presenečenj letošnje sezone, neporavnane račune še iz novembra, ko so doma klonili s tesnih 69:70. Tokrat so odločilni korak do druge zaporedne zmage v Jadranski ligi po petih porazih zapored naredili v drugem polčasu.

Olimpija je ob koncu tretje in začetku zadnje četrtine po delnem nizu 0:9 v 33. minuti imela prednost 13 točk (45:58), ki je ni več izpustila iz rok. Korak z gosti je v tem delu držal le Marko Jošilo, ki mu je s tremi trojkami zapored uspelo zaostanek znižati na šest točk v 37. minuti (57:63), a sta nato za novo dvoštevilčno vodstvo s petimi točkami zapored odgovorila Marko Marinović in Klemen Prepelič s svojo četrto trojko na tekmi.

Poleg Prepeliča (16 točk) in Marinovića (14) sta bila pri Olimpiji dvoštevilčna še Hristo Nikolov (13) in Alen Omić (12). Dobro je nekoliko bolj zajetno minutažo izkoristil tudi mladi center Vasilije Vučetić s šestimi točkami v 13 minutah. Pri zeleno-belih sta manjkala Luka Rupnik (poškodba) in Halil Kanacević (viroza), zelo malo pa so igrali Paolo Marinelli, Gregor Hrovat in Blaž Mahkovic (skupaj dobrih 10 minut).

Pipan: Pametno, strpno, brez večjih napak
Aleš Pipan, trener U. Olimpije:
"Rad bi čestital svojim igralcem za odlično predstavo in zmago v Valjevu. Odigrali smo pametno, strpno in brez večjih napak. Vedeli smo, kaj nas čaka, saj je Metalac na domačem parketu odlična ekipa. Gre za zelo vroč teren. Zelo sem vesel, da smo jim vrnili za poraz v Ljubljani. Mislim, da smo dobro zaustavili njihove najboljše strelce, hkrati pa smo dobro skakali v obrambi in napadu. Mislim, da je to odločilo današnjo tekmo. Metalcu čestitam za vse, kar so do zdaj naredili v Ligi ABA, hkrati pa se jim zahvaljujem za odličen sprejem in gostoljubnost."

Krka jutri od 17.00 gosti Levski iz Sofije.