Nebojša Joksimović je v prvem polčasu dosegel deset točk ob metu iz igre 5/6. Na koncu je bil z Erjonom Kastratijem (oba po 15 točk) najboljši strelec tekme. Foto: BoBo
Alexis Wangmene
Krka je že ob polčasu vodila za 12 točk (43:31) in v nadaljevanju samo še višala prednost. Foto: BoBo
Alen Omić
Alen Omić je bil s 14 točkami (met iz igre 5/12) najučinkovitejši pri Olimpiji. Tudi drugi strelec zmajev Sasu Salin je za 13 točk porabil precej metov (5/15). Foto: Aleš Fevžer
Košarkarji Krke razbili MZT

Po prvem polčasu, v katerem je najboljši strelec tekme Nebojša Joksimović dosegel 10 od svojih 15 točk, je Krka vodila s 43:31, v nadaljevanju pa le še višala prednost in gledalcem v dvorani Leona Štuklja privoščila kar nekaj privlačnih potez.

Po zabijanju Mirka Mulaliča je bilo v 35. minuti že 75:45 in trener Aleksandar Džikić, ki je tudi selektor makedonske reprezentance, je v igro lahko poslal mlade rezerviste.

Zmaji nemočni v dvorani Pinki
Union Olimpija
je v Sremski Mitrovici izgubila na gostovanju pri Mega Vizuri (85:66). Že uvodne minute tekme v dvorani Pinki niso obetale nič dobrega za Ljubljančane, ki so hitro zaostali z 2:10. Tudi nadaljevanje ni prineslo preobrata, domači so na prvi odmor odšli s prednostjo 23:13. V drugi četrtini je Olimpija le ujela priključek in po dveh zaporednih trojkah Sasuja Salina v 16. minuti povedla s 30:26.

Ljubljančani brez dinamita za preobrat
Sledila je minuta odmora, po kateri so domači naredili delni izid 9:0 za 37:34 ob polčasu. Olimpija tudi v drugem delu ni našla pravega ritma, kar so gostitelji pridno izkoriščali. Tako je Rade Zagorac, z 19 točkami prvi strelec tekme, v 26. minuti poskrbel za +16 (54:38), kar je bil najvišja prednost do takrat. V zadnji četrtini ni bilo preobrata, nerazpoloženi zmaji pač niso imeli svojega strelskega večera, tako da je bil zmagovalec odločen že precej pred koncem. Olimpija je slabo metala za dvet točki - le 15/48, medtem ko domači precej bolje - 30/58.