Najboljši strelci Uniona Olimpije so bili s po 14 točkami Klemen Prepelič, Teamu Rannikko in Sasu Salin. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sasu Salin
Sasu Salin je bil razpoložen pri metih za tri točke. Od svojih prvih petih metov izza črte je zadel štirikrat, na koncu pa je bil njegov met za tri točke 4/8. Foto: ABA Photo

Olimpija je začela brez energije in si po 12 minutah že nabrala visok zaostanek (25:10), pri čemer je njen koš presenetljivo polnil 19-letni danski košarkar Esben Reinholt. Aron Baynes se je pozno ogrel in prvič zadel v drugi četrtini, vendar do polčasa že zmogel osem točk in zaostanek je bil ob tako slabem skoku (17:6) kar znosen (42:31).

Ob koncu 38. minute le še dve točki razlike
V tretji četrtini se je Olimpija po trojki Sasuja Salina približala na 48:44. Split se je spet odlepil (61:50), Olimpija pa še enkrat zmogla dovolj moči, da je bila v igri za zmago. Razlika je ob koncu 38. minute po zabijanju Alena Omića znašala le še dve točki (68:66), toda vse Olimpijine trojke so nato zgrešile cilj in zgodba z nekaterih prejšnjih tekem, ko je "napad" iz ozadja uspel, se ni ponovila.

Finca razpoložena, Blažič tokrat ne
Šepal je zlasti skok v napadu - v prvih treh četrtinah Olimpija v napadu niti enkrat ni uspešno skočila za odbito žogo. Jaka Blažič, ki je v četrtek ob zmagi nad Radničkim dosegel 34 točk, je tokrat zadel le dva meta od devetih. S po 14 točkami so bili najboljši strelci Klemen Prepelič, Teamu Rannikko in Sasu Salin. Za Split, ki je po treh zaporednih porazih prvič zmagal, je Josip Sobin dosegel 18 točk, veteran Nikola Vujčić pa 14.

Trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski: "Split je zmagal več kot zasluženo. Igrali so s srcem in energijo. Kot kaže, so bili naši igralci popolnoma brez koncentracije in tiste prave energije, kar se je videlo v obupnem skoku. Skupaj smo si pridelali ta resnično nepotreben poraz."