Dragiša Drobnjak in Dejan Mihevc
Dejan Mihevc je bil med minutami odmora večkrat zelo jezen na svoje varovance. Foto: www.alesfevzer.com
Stefan Sinovec

Cibona je prevzela pobudo sredi prve četrtine, ko je z delnim izidom povedla za osem točk (9:17). Do odmora je Tajfunu še uspelo držati priključek (34:39).
Najbolj razigrani igralec gostiteljev Sandi Čebular (17 točk) je v 25. minuti znižal na 39:42, potem pa so Zagrebčani s serijo 0:13 prevesili tehtnico na svojo stran. Neustavljiv je bil v tretji četrtini Nebojša Joksimović, ki je nanizal devet točk zapored, dvakrat je bil natančen izza črte. Po 30 minutah so imeli gostje kar 15 točk naskoka (45:60).
V zadnji četrtini je bilo le vprašanje, s kako veliko razliko bodo Zagrebčani na koncu slavili. Ekipa trenerja Damirja Mulaomerovića, ki je pred kratkim zamenjal Slavena Rimca, je prevladovala. Center Ivica Zubac je zadel dvakrat zapored (47:72), gostitelji pa so bili popolnoma razglašeni, v zadnji četrtini so zmogli le sedem točk.

Šesta zmaga Krke v Zadru
Zadrčani so doživeli še tretji zaporedni poraz v Ligi ABA in s tem prekinili niz štirih zmag na domačem igrišču. Krka je znova dokazala, da ji igranje v Zadru ustreza, saj so na enajsti tekmi v Zadru še šestič zmagali. Novomeščani imajo zdaj enako razmerje zmag in porazov (7:8) kot današnji tekmec, s katerim so v sredini lestvice. Najboljši strelec pri domačih je bil Ante Delaš z 20 točkami, pri gostih pa je Stefan Sinovec dal 17 točk in zbral 10 skokov.

Novomeščani so bili v prvem polčasu tako rekoč ves čas v prednosti, povedli tudi že za devet točk, a slabše odigrali zaključek druge četrtine, zgrešili nekaj metov in gostiteljem omogočili približanje na 26:28. Na glavni odmor je Krka vendarle nesla nekaj večji zalogaj, koš Jureta Lalića je pomenil prednost petih točk (28:33).

V 25. minuti je Delaš gostitelje po dolgem času pripeljal do vodstva, ko je zadel za 37:36. Toda Dolenjci so dobro odgovorili, po točkah Luke Lapornika so znova pobegnili za šest točk (37:43), isti igralec pa je malce zatem zadel še trojko za 39:46. Po še eni trojki Mirka Mulalića in košu Lalića je Krka v zadnji minuti tretje četrtine povedla za deset točk (41:51), v zadnjih deset minut pa nesla še vedno lepih devet točk naskoka.

Pet minut pred koncem tekme je Novomeščanom kazalo še bolje, ko je Ive Ivanov povišal na 49:61. Zadrčani so se nato sicer začeli približevati, v zadnji minuti prišli le na tri točke zaostanka, nato pa je Lapornik ukradel žogo in zadel prosta meta, s katerima je dokončno odločil tekmo.
Tomić okrepil Krko
Krka je v svoje vrste pripeljala novo okrepitev. To je slovenski organizator igre Boban Tomić. Košarko je začel igrati na Jančah, nato pa je igral za več slovenskih prvoligaških moštev, ima pa tudi mednarodne izkušnje iz nemške, madžarske in avstrijske lige. V lanski sezoni je igral za ekipo Grosbasketa iz Grosuplja, kjer je na 30 tekmah v povprečju dosegel 14,9 točke, 3,8 skoka in 5,7 podaje ter bil drugi najboljši podajalec Lige Telemach. Letos je nastopal v prvi avstrijski ligi za ekipo UBSC Graz. V povprečju je igral 34 minut in v tem času 16 točkam dodal sedem podaj na tekmo.

Tretji slovenski predstavnik Union Olimpija pa bo v nedeljo gostila Igokeo.