Sasu Salin je bil najboljši igralec Olimpije na obračunu z Asvelom. Foto: Aleš Fevžer
Alex Stepheson je v statistiko vpisal dvojnega dvojčka - 15 točk in 10 skokov. Foto: Aleš Fevžer
Deividas Gailius
Deividas Gailius je bil poleg Salina in Alexa Stephesona tretji košarkar Olimpije, ki je dosegel dvomestno število točk (10). Foto: Aleš Fevžer
Lahko delo Olimpije proti Asvelu

Ljubljančani so tako z obrestmi vrnili Asvelu za poraz v Franciji (56:64). Tokrat so zmaji vodili od začetka do konca. S trdo obrambo so prihajali do številnih protinapadov, v katerih so povsem dotolkli trenutno deseto ekipo francoskega prvenstva.

Pri domačih je s 25 točkami (trojke 5/6) blestel Sasu Salin, medtem ko jih je Alex Stepheson dodal 15.

Obetaven začetek Olimpije
Olimpija, ki je začela v postavi Cedric Jackson, Sasu Salin, Deividas Gailius, Dragiša Drobnjak in Alen Omić, je dobro odprla tekmo in v 3. minuti povedla s 6:0, pri čemer je štiri točke dosegel Gailius. Zmaji so s trdo obrambo in z raznovrstno igro v napadu prišli do vodstva s 16:9, potem ko je trojko zadel Salin. Asvel se je v nadaljevanju približal in prek Edwina Jacksona znižal na 16:18, a je nato nekaj sekund pred koncem četrtine novo trojko zadel Salin (21:16).

Štiri trojke Salina za +13
Salin je tudi v drugi četrtini vlekel Olimpijin voz. S tretjo trojko in 13. točko je v 14. minuti povišal na 30:22, malo pozneje pa je Finec zadel še eno za 33:22. Gostujoči trener je vzel prvo minuto odmora, po kateri pa je Omić povišal na +13 (35:22). Sledila je dokaj raztrgana igra na obeh straneh, kar je ob polčasu pomenilo vodstvo zmajev z 39:29.

Zmaji v tretji četrtini povsem razbili goste
Olimpija tudi po odmoru ni popuščala. Dobra igra v obrambi je bila vzrok za hitre protinapade, tako da je po zaporednih koših Salina (22) in zabijanju Stephesona semafor v 26. minuti kazal +19 (53:34). Nova minuta odmora za Asvel, po kateri je Drobnjak s polrazdalje povišal na 55:34. Francozi so bili ob trdi obrambi domačih povsem brez idej. In ko je Salin s peto trojko v 28. minuti zadel za 58:34, dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Drobnjak je po še enem protinapadu v 28. minuti povišal že na +27 (62:35). In prav v zadnji sekundi tretje četrtine je po košu Jacksona prednost narasla na 31 točk (68:37).

Po košu Brodnika +39
V zadnjem delu tekme Olimpija kljub visokemu vodstvu ni znižala ritma. Stepheson je v 34. minuti z dvema zaporednima košema in prostima metoma povišal na +36 (77:41), kar je bila nova najvišja prednost na tekmi. A to še ni bilo vse, saj je Dražen Bubnić malo pozneje dosegel koš za 81:43. Za najvišjo prednost na tekmi (+39) pa je prav v zadnji minuti poskrbel Jaka Brodnik (86:47).

Pipan: Zmago moramo hitro pozabiti
"Razlika mogoče daje občutek, da smo lahko prišli do zmage, a izjemno smo se morali potruditi za današnje slavje. Ne samo danes na parketu, ampak tudi skozi vse treninge. Čestitam mojim igralcem za zmago, saj smo Francozom resnično zaprli vse poti do koša, zaustavili njihov protinapad in tudi v igri pet na pet odigrali agresivno v obrambi skozi celotno tekmo. Danes nam ni padla koncentracija, saj nismo imeli slabih minut igre. Pred tekmo smo si zadali cilj, ki smo ga tudi uresničili. Hitro moramo to zmago pozabiti, saj imamo že v nedeljo novo tekmo (Partizan v Beogradu, op. a.)," je po tekmi dejal trener domačih Aleš Pipan, medtem ko gostujoči Pierre Vincent ni želel komentirati.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu 4. decembra gostovala v Valencii.