Deividas Gailius je v eni od akcij takole prodiral pod koš MZT-ja. Foto: Aleš Fevžer
Alen Omić si je v prvem polčasu zvil gleženj. Foto: Aleš Fevžer
Zvonko Buljan
Zvonko Buljan je ob metu iz igre 7/7 dosegel 15 točk in bil najučinkovitejši Novomeščan. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji v drugem polčasu strli MZT Skopje

Gostje so začeli bolje, saj so ušli na 8:0. A domači, ki so oktobra v Skopju izgubili z 79:60, so hitro vzpostavili ravnotežje (14:16).

Sredi druge četrtine je Olimpija s košema Cedrica Jacksona in Sasuja Salina povedla z 31:26, vendar je MZT, ki ga je prevzel slovenski trener Zoran Martić, v končnici prvega polčasa spet zaigral odlično, tako da je na odmor odšel s +4 (38:34).

Tretja četrtina 27:8 za zmaje
Olimpija je sijajno odprla drugi polčas, saj ji je uspel delni niz 11:0, po katerem vodstva ni več izpustila iz rok. Ob koncu tretje četrtine je Alex Stepheson zabil za +15 (61:46), kar je bila sploh najvišja prednost na tekmi. Sredi zadnjega dela so se gostje približali na -7, a je vse njihove upe zatrl najboljši zmaj (20 točk) Salin, ki je zadel trojko.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu 4. januarja gostovala pri Ciboni.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Za nas je bila to izredno težka tekma. Zadnje tekme v koledarskem letu so zelo nevarne po psihološki plati. Igrali smo dva različna polčasa. V prvem smo igrali v krču. Nismo bili sproščeni in naredili smo veliko napak, ki jih ne delamo. V tretji četrtini smo jih stisnili v obrambi, dosegli smo nekaj lahkih košev in razlika se je povišala. V zadnji četrtini smo ohranili mirne glave in tekmo zasluženo zmagali. Čestitam svojim igralcem za zmago."

Zoran Martić, trener MZT Skopja Aerodrom: "Izgubili smo tekmo, čeprav smo bili tri četrtine boljši nasprotnik. Ključne so bile uvodne minute tretje četrtine, ko smo zgrešili nekaj lahkih košev in potem je sledila še tista trojka Jakova Vladovića v zadnji sekundi."

Krka se je vrnila po -14
Drugi slovenski predstavnik Krka je izgubil v gosteh pri Budućnosti z 68:70. Kazalo je, da bo zmaga domačih bolj gladka, saj je osem minut pred koncem Budučnost vodila s +14 (63:49). Toda Novomeščani so se na krilih Eda Murića, ki je vseh osem točk dosegel v zadnji četrtini, dobri dve minuti pred koncem z delnim izidom 12:0 približali na 63:61. Sledili so trije zapravljeni napadi za izenačenje oziroma vodstvo, nato pa je Jasmin Hukić v 16. poskusu (!) le zadel prvo trojko za goste (65:64). Sledila je dramatična končnica "prekrškov in prostih metov", v kateri so domači predvsem po zaslugi Suada Šehovića in Čedomirja Vitkovca ubranili prednost. V zadnji sekundi je iz težkega položaja Sani Bečirović, ki je iz igre metal 0/12, zgrešil trojko za zmago.

Krka bo 4. januarja igrala doma s Cedevito.