Rogaški je uspelo iz igre za naslov prvaka izločiti Helios, ki je v četrtfinalu šokiral Union Olimpijo. V finalu bomo torej spremljali štajerski derbi med krajema, ki ju loči le 22 kilometrov. Foto: www.alesfevzer.com
Rogaška prvič v finalu Lige Telemach
Rogaška v drugi četrtini do 15 točk prednosti

Na odločilni tretji tekmi polfinala je Rogaška zmagala s 77:67, potem ko si je že v prvem polčasu priigrala 15 točk prednosti. V zadnji četrtini se je Helios približal na sedem točk. Pri 60:53 je Sandi Čebular, ki tokrat ni bil pri metu (6 točk), zadel trojko, nato pa je najboljši igralec srečanja Dražen Bubnić (23 točk in 9 skokov) akcijo končal z zabijanjem. Bubnić je pet minut pred koncem dodal še trojko in z delnim izidom 8:0 je Rogaška povedla za 15 točk.

Slatinčani so zadeli več kot polovico metov za tri točke, Helios pa je bil v tej prvini izjemno nenatančen (3/23). Rogaška je prevladovala tudi v skoku (34:24). Finalna serija na tri zmage (tekmec Rogaške bo Tajfun, ki je že v soboto z 2:0 v zmagah izločil branilca naslova Krko) se bo začela v petek v Rogaški Slatini. Prenosi vseh tekem bodo na TV SLO 2.

Novaković pričakoval precej težjo tekmo
"Pričakovali smo precej težjo tekmo. Zavedali smo se, da smo v Domžalah slabo igrali, obenem pa je imel Helios izjemen strelski dan. Tega z domžalske strani tokrat ni bilo, medtem ko je pri nas imel svojo serijo Ferme. Ta je vodila v delni niz 18:0. Po njej smo bili, z nekaj vmesnimi krizami, dominantni celotno tekmo. Helios se je sicer približal na šest točk zaostanka, a smo hitro znova postavili stvari na svoje mesto. Rogaška je v finalu, tega si ni nihče predstavljal, je pa zagotovo zasluženo. Hvala navijačem, nikakor pa ne morem mimo naših sponzorjev. Nimamo pokrovitelja, ki bi vložil ogromno sredstev, imamo pa zato ogromno manjših pokroviteljev, ki so s srcem in dušo v klubu. Če ne bi bilo njih, ne bi bilo nas," je pojasnil trener Rogaške Damjan Novaković.

Gašper Okorn je bil seveda nezadovoljen: "Tokrat enostavno nismo bili takšni kot na preteklih tekmah končnice Lige Telemach in v zadnjih dveh mesecih. Želeli smo si. Mislim, da v tej želji nismo pregoreli, pač pa to enostavno ni bil naš dan, saj s strani Rogaške ni bilo nobenih taktičnih presenečenj. Nismo funkcionirali ne v napadu, ne v dvorani. Po nizu 18:0 se nismo znali pobrati, čeprav se nam je dvakrat ponujala možnost. Preveč smo nihali. Pri 40:34 in 60:53 sta bili edini stični točki, pri katerih bi lahko preobrnili stvari. Nismo imeli kvalitete in moči za to. Rogaški čestitam za uvrstitev v finale."