Polzeljani so se predstavili z dvema novincema, Jamesom Crockettom (dosegel je 13 točk) in Urbanom Bukovičem (6 točk), ki sta v Savinjsko dolino prišla namesto najboljšega strelca Lige Telemach Roycea Woolridgea, ki se preselil v drugo turško ligo. Gostje so po delnem izidu 11:0 v drugi polovici druge četrtine povedli z 41:20. Hopsi se niso vdali, pet minut in pol pred koncem so približali na 63:67, toda do zmage niso mogli.

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzela: "Kljub visokemu zaostanku v prvem polčasu so naši fantje pokazali, da znajo in hočejo igrati košarko. Škoda je le, da je veliko naših visokih košarkarjev tekmo predčasno končalo s petimi osebnimi napakami. Zaradi tega smo začeli izgubljati igro v skoku, na drugi strani nismo zadeli odprtih metov, nasprotniki pa so imeli na voljo veliko število prostih metov. LTH Castings je na koncu zasluženo zmagal. Vesel sem, da se je fantom ob težavah s poškodbami, smrti v družini novinca ter veselem pričakovanju Rizmana uspelo sestaviti. Verjamem, da bomo do drugega tedna bolj kompaktni, in upam, da na naslednjih tekmah koga presenetimo."

Aleksander Sekulić, trener LTH Castingsa: "Za nami je pričakovano težka tekma. V prvem polčasu je naša mlada ekipa pokazala, kako se bojuje za barve kluba, v nadaljevanju pa smo imeli znova nekaj krize, predvsem v napadu. Pri nasprotniku se je na drugi strani zagotovo poznala neuigranost, a to ne zmanjšuje našega uspeha. Ponosen sem na naše fante, saj so si zmago resnično morali izboriti. Časa za počitek ni, že v sredo nas čaka nova težka tekma proti Lastovki."

Lastovka se je pred domačimi gledalci predstavila z novim trenerjem, Andrejem Žakljem, ki pa proti Rogaški (64:80) ni našel recepta za zmago. Domžalčani so izgubili četrtič po vrsti, medtem ko je Rogaška slavila četrtič zaporedoma. Prvi strelec tekme je bil Dejan Milašinovič, ki je dosegel 21 točk, od tega 10 točk s črte prostih metov, kjer je bil nezgrešljiv, zadel pa je še tri od petih metov za tri točke. Na drugi strani je 18 točk dosegel Dragan Pušič.