Petrol Olimpija bo ta teden (petek) gostovala še pri Cedeviti, naslednji teden pa jo čaka pot v Strasbourg. Foto: www.alesfevzer.com

Za sedemnajstkratne državne prvake je to šesta zmaga v domačem prvenstvu, tretja zaporedna, po kateri ostajajo na vrhu razpredelnice, medtem ko je Ilirija doživela osmi poraz in je po slabih dveh mesecih še vedno brez zmage.

Petrol Olimpija je brez težav upravičila vlogo favorita. Ob polčasu je imela že več kot dvajset točk prednosti, po treh delih igre pa je ta znašala že 31 točk.

Pri domačih – trener Saša Dončić je priložnost ponudil vsem igralcem – je Haris Čučović dosegel 13 točk in imel sedem skokov, pri gostih, pri katerih je trojke zadelo devet igralcev, pa je minutažo najbolje izkoristil Luka Šamanić, ki je zbral 20 točk (9 skokov, indeks 27).

Olimpija je tekmo odigrala brez Marvina Jonesa (boleč gleženj), Blaža Mesička (bolečine v hrbtu), Bojana Radulovića, Roka Badžima, Jaleka Feltona in Jana Barbariča. Mirza Begić je sicer oblekel dres, a na parket zaradi bolečin v kolenu ni stopil.

Zmagi Sixta Primorske in Krke
Preostale tekme osmega kroga so bile na sporedu v soboto. Sixt Primorska ostaja na vrhu skupaj z Olimpijo, potem ko je s 94:88 zmagal v Šentjurju. Marjan Čakarun je bil s 27 točkami prvi strelec Koprčanov. Bistveno lažje delo je imela Krka, ki je kar z 81:60 nadigrala Rogaško. Paolo Marinelli je dosegel 25 točk.