Matic Rebec je v statistiko vpisal 12 točk in osem podaj. Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si
Vlatko Čančar
Nadarjeni slovenski reprezentant, ki se kali pri Mega Leksu, je prispeval tri točke. Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si

Do konca regionalnega tekmovanja imajo Novomeščani še pet tekem. Varovanci Dejana Mihevca se borijo za obstanek v jadranski druščini, Mega Leks pa je njihov neposredni tekmec. Zdaj se je vrsta Dejana Milojevića po izkupičku s Krko izenačila pri sedmih zmagah in 14 porazih.

Gostitelji so vodili le na začetku, ko je bilo 2:0. Nato so sedem zaporednih točk dosegli Beograjčani, pet Radosav Spasojević. Marko Luković je domače s trojko priključil, toda gosti so med četrto in šesto minuto z delnim izidom 8:0 spet pobegnili na 17:7. Deset točk je ekipi ločilo tudi po prvih desetih minutah. Nekaj več so Novomeščani zaostajali sredi druge četrtine, domači ekipi ni pomagala niti minuta odmora, saj je Mega Leks v 16. minuti vodil z 41:25, v 18. pa 46:29. Zaostanek so gostitelji do polčasa nekoliko zmanjšali, štirje zadeti prosti meti Ronalda Curryja in koš Matica Rebca so bili potrebni za rezultat 35:46.

Srbska ekipa je imela v tretji četrtini vse pod nadzorom, Krka je v 27. minuti zaostajala že za 20 točk, v preostanku četrtine pa so Novomeščani strnili vrste in prepolovili zaostanek za zadnjih deset minut. Korak bližje pa jim ni uspel. Mega Leks je na uvodu zadnje četrtine z delnim izidom 10:0 hitro spet prevzel vajeti v svoje roke. Domači se niso predali, do konca so odigrali po najboljših močeh in na koncu dobili četrtino z 18:17, tekmo pa izgubili s 73:82.

Najboljši Krkin strelec je bil Marko Luković, ki je dal 17 točk, Spasojević jih je pri gostih dal 14. Krko v naslednjem krogu čaka nov zelo pomemben obračun, saj bo gostovala v Skopju pri MZT-ju, ki je še en tekmec v boju za obstanek. MZT v 21. krogu gostuje v Ljubljani pri Olimpiji. Dvoboj bo v nedeljo ob 21.00.