Mirko Mulalić je bil na prvih dveh tekmah sezone neopazen, tokrat pa je dal 11 točk. Foto: Krka/Danilo Kesic
Krka
Krko v naslednjem tednu čakata gostovanji v Celju in Ljubljani, doma pa se bo pomerila s Cedevito. Foto: Krka/Danilo Kesic
Krka v Štuklju premagala Zadar

.

Po porazih v prvem krogu Lige ABA, ko je bila v Podgorici, kjer Krka ni slavila že 14 let, boljša Budućnost, in superpokalu, kjer je bil boljši Tajfun, so Novomeščani dobili prvo uradno tekmo v novi sezoni. Prvič so tudi igrali v domači dvorani Leona Štuklja.

V prvi četrtini sta se ekipi menjavali v vodstvu, nato pa je Krka z dvema zaporednima trojkama le prišla do pomembne prednosti. V drugem delu so košarkarji sprva na obeh straneh delali veliko napak, tako da kar nekaj minut gledalci niso videli koša, nato pa je z novo trojko domače spet razveselil Mirko Mulalić. Ta je tri minute pred koncem polčasa z novo trojko povišal že na 31:22.

Novomeščani tudi v drugem polčasu tekme niso popuščali, Mulalić je bil še naprej razpoložen, pri višanju prednosti pa sta se mu pridružila še Jure Lalić in Stefan Sinovec, ki sta bila najboljša že na prvih dveh tekmah. Ko je Krka pet minut pred koncem pobegnila že na +16 (72:56), je bilo jasno, da bo prva zmaga v sezoni jadranske lige ostala doma. Čeprav so se domačim tik pred koncem še nekoliko zatresle roke, gostje so se približali na -8 (72:64), so Dolenjci le zdržali zaključni nalet gostov.

S 14 točkami je bil najboljši strele Lalić, Sinovec jih je dodal 13, Mulalić pa 11, medtem ko se je dresu ekipe iz Zadra izkazal Domagoj Bošnjak s 16 točkami. V torek čaka Krko gostovanje v Celju, kjer se bo pomerila s Tajfunom.