Novomeščani so pred tem zadnjič slavili 22. decembra proti Tajfunu, nato pa nanizali kar osem porazov zapored. V Ligi ABA so izgubili petkrat, trikrat pa so bili neuspešni tudi v Pokalu Fiba.

Slovenski pokalni prvaki so odlično odigrali prvi polčas in si priigrali veliko prednost (45:27). Jure Lalić je že do odmora nanizal 13 točk, Ive Ivanov pa jih je dodal devet.

Rannikko in soigralci prišli zelo blizu
Finci so se v nadaljevanju prebudili. Stari znanec slovenskih parketov Teemu Rannikko je sedem minut pred koncem s košem in prostim metom znižal na 57:51. Najboljši strelec gostov Trevis Simpson (21 in 10 skokov) je s trojko tri minute pred koncem ujel priključek (64:63). V končnici so Ivanov, Erjon Kastrati in Mirko Mulalić prevesili tehtnico na stran Dolenjcev.

Krka bo v zadnjem krogu gostila zasedbo francoskega Asvela, ki je na prvi tekmi slavil z 88:60.