Matic Rebec je dosegel 18 točk. Foto: BoBo
Devin Oliver, Union Olimpija
Devin Oliver je z 20 točkami vodil Union Olimpijo do nove zmage. Foto: BoBo

Medtem ko Novomeščane čaka težek boj v Ligi ABA, pa jim gre veliko bolje v državnem prvenstvu, kjer zasedajo sam vrh.

Ekipi sta bili izenačeni celotno srečanje, izmenjevali sta se v vodstvu vse do četrte četrtine - v 33. minuti je Krka po trojki Dominiquea Elliotta povedla za osem točk. Laščani so se slabi dve minuti pred koncem približali na le točko zaostanka (79:78), a so varovanci Simona Petrova po nekaj dobrih obrambnih akcijah in učinkovitih napadih – ključne točke sta dosegla Matej Rojc in Žiga Dimec - tehtnico prevesili v svojo korist.

Za zmago Krke je zaslužen Matic Rebec, ki je dosegel 18 točk, vnovič je dobro igro prikazal Dimec – 17 točk in 10 skokov.
"Pomembna zmaga za našo samozavest. Vsi igralci so dokazali, da lahko igrajo dobro na tem nivoju tekmovanja, in na tem lahko gradimo prihodnost. Vsekakor pa smo z mislimi že na pri naslednjih tekmah," je pojasnil tremer Krke Simon Petrov.

Primorcem zmanjkalo časa za preobrat
Košarkarji Uniona Olimpije so v Kopru premagali Sixt Primorsko. Primorci so dobili prvo četrtino (22:17), a so Ljubljančani ob koncu druge četrtine prevzeli pobudo, na odmor so odšli z osmimi točkami prednosti (33:41). Zmaji so odlično igro nadaljevali v drugem polčasu, vodili so že za 18 točk, a so vodstvo zapravili. Po trojki Nejca Zupana minuto in pol pred koncem srečanja so domači zaostajali le še za pet točk (72:77), a so se Ljubljančani hitro vrnili z lahkim košem. Koprčanom je zmanjkalo časa za preobrat, nad nasprotniki so delali osebne napake, upajoč, da bodo zgrešili proste mete, a se to ni zgodilo. Natančni Ljubljančani so tako osvojili novo zmago.

Pri Ljubljančanih je Devin Oliver dosegel 20 točk, najboljši strelec pri Koprčanih je Zupan (18 točk).