Smiljan Pavič je bil najučinkovitejši igralec tekme v Novem mestu. Foto: Vladimir Nikolić
Krka ostaja neporažena

Mariborčani na drugi strani so v petih dneh prekinili kar dve tradiciji. Najprej so v soboto prvič v letu 2013 zmagali na domačem terenu, zdaj pa so doživeli še prvi poraz v gosteh po devetih zaporednih zmagah. Messer ni izgubil v gosteh vse od 1. decembra lani, ob tem, da je to šele njegov drugi poraz v gosteh v celotni sezoni oziroma trinajstih tekmah.

Novomeščani do zmage v zadnji četrtini
Krka, ki si je že zagotovila igranje v Ligi ABA za naslednjo sezono, je podobno kot v prejšnjem krogu zmago dosegla šele v zadnji četrtini. Vse do takrat so vodili Mariborčani - največ z 38:29, v zadnjih desetih minutah pa so domači uveljavili kakovost in izkušnje ter z rezultatom 24:11 osvojili novi dve točki. Odlično partijo je odigral Smiljan Pavić, ki je za 24 točk, 9 skokov in met 10:12 iz igre nabral statistični količnik 33.

Ljubljančani slavili tretjič zapored
Košarkarji Uniona Olimpije so prepričljivo dosegli tretjo zaporedno zmago v Ligi Telemach za prvaka, tako da zdaj sami držijo drugo mesto na lestvici, ki skoraj zagotovo prinaša uvrstitev v Ligo Aba. Helios na drugi strani je doživel že peti poraz, tretjega v nizu na domačem parketu, in se bolj ali manj poslovil od polfinala. Vprašanje zmagovalca v dvorani Komunalnega centra je bilo rešeno v tretji četrtini, ki so jo gostje dobili z 22:13 in po kateri so imeli že 15 točk prednosti. Podobno kot na zadnjih tekmah Union Olimpija ni imela izstopajočega posameznika, temveč je tekmeca strla s kolektivno predstavo. Tokrat sta bila najboljša strelca zeleno-belih Jasmin Perković in Dino Murić (oba po 13 točk), enajst jih je dosegel Jaka Blažič, deset pa Alen Omić. Pri Heliosu sta dvomestno število točk zbrala Đorđe Majstorović (13) in Nikola Gačeša (11).