D. J. Gay je Ciboni nasul kar 26 točk. Foto: Nebojša Tejić/Liga ABA
Antwain Barbour
Antwain Barbour je zadel dve trojki v odločilnih trenutkih, a to ni bilo dovolj za zmago Cibone. Foto: Liga ABA
Zoran Dragić
Zoran Dragić je z 19 točkami prevesil tehtnico na stran Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka dobila obračun proti Zlatorogu

Helios je zelo dobro začel tekmo. Sredi druge četrtine je vodil že z 32:23, a so Zagrebčani s serijo 14:4 na krilih Antwaina Barbourja dosegli preobrat (36:37). Ob polčasu so gostitelji vodili le za točko (40:39).

V tretji četrtini se je razigral Gay, ki je nanizal kar 11 točk zapored, od tega tudi dve trojki in v 31. minuti so Domžalčani povedli s 63:51. Še minuto in pol pred koncem je vse kazalo na gladko zmago Heliosa, po košu Klemna Prepeliča je bilo 74:68.
Gay zadel, Kus pa zgrešil
Najboljši strelec Cibone Davor Kus (19 točk) je hitro dvakrat polagal, Barbour (17 točk) pa je pol minute pred koncem zadel izza črte za 75:76. Po minuti odmora je usodo v svoje roke vzel Gay, prodrl pod koš in deset sekund pred koncem polagal za 77:76. Kus je na drugi strani zgrešil iz prodora in Drago Pašalić je s prostim metom potrdil zmago Domžalčanov.

Laščani so se odlično upirali
Krka je v dvorani Leona Štuklja prišla do četrte zmage. Novomeščani so bili večji del tekme v vodstvu, a so bili Laščani vseskozi blizu. Gostitelji so hitro povedli s 7:0, s sedmimi točkami naskoka pa so končali tudi prvih deset minut. Tudi v drugi četrtini je Krka ves čas vodila, a si večje prednosti ni nabrala. V tretji četrtini je Laščanom uspelo povsem obrniti tekmo. Simon Atanacković je v 27. minuti poskrbel za prvo vodstvo gostov (42:43), a po trojki Jimmyja Baxterja je Krka v zadnjih deset minut vstopila s prednostjo treh točk.

Dragić zbran v ključnih trenutkih
V zadnji četrtini so bili znova v ospredju gostitelji, v napadu so izstopali predvsem Zoran Dragić, Jure Balažič in Jimmy Baxter, goste pa je v igri držal Jaka Brodnik, ki je v 38. minuti zaostanek Zlatoroga znižal le na tri točke (61:64). Dragič je minuto pred koncem zadel izza črte za 67:61. Zlatorog se je po prostih metih Jureta Škifića približal le še na dve točki (69:67), toda do novega preobrata jim ni uspelo priti, saj sta Sean Mustafa Abdul Hamid in Jure Balažič potrdila zmaga Krke s črte prostih metov.