Marko Luković je bil prvi strelec Krke. Foto: KK Krka/Drago Perko/kosarka.si
Matic Rebec
Matic Rebec je dobro igro potrdil še s statističnim indeksom 26. Foto: KK Krka/Drago Perko/kosarka.si

Novomeščani, ki so se lani sicer komaj rešili pred izpadom iz Lige ABA, so letošnjo sezono, ko so precej spremenili ekipo in pripeljali tudi novega trenerja, sezono začeli zelo uspešno. V sredo so osvojili superpokal, zdaj pa so z zmago začeli tudi jadransko tekmovanje. Dvoboj je Krka odigrala brez danskega reprezentanta Darka Jukića, ki naj bi bil pomemben člen vrste Dejana Mihevca. Krilni košarkar se je poškodoval na superpokalnem obračunu.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Gostitelji so bili suvereni skozi vso srečanje. Gostje iz Skopja so vodili le v uvodu pri izidu 2:3, v nadaljevanju pa so na parketu dvorane Leona Štuklja gospodarili Dolenjci in pridno polnili koš tekmecev. Že v peti minuti so gostitelji povedli s 14:8, nato pa so naredili še delni izid 5:0. V drugi četrtini so gostitelji še nekoliko povišali ritem in v 13. minuti je bil pri izidu 37:16 zmagovalec praktično znan, do odmora pa je razlika narasla na 24 točk. V drugem delu je ritem igre nekoliko padel, gostje so znižali zaostanek, a končni razplet ni bil nikoli vprašljiv.

Marko Luković je dokazal, da je prava okrepitev Krke. Srbski krilni center se je izkazal z 19 točkami in sedmimi skoki. Z valutacijo 26 je bil statistično najboljši posameznik Matic Rebec, ki je odlično vodil novomeško igro. Slovenski reprezentant je 14 točkam dodal osem podaj. 13 točk je ob petih podajah pristavil Sandi Čebular, Žiga Dimec pa je v statistiko vpisal 12 točk in osem skokov.

Olimpija je igrala že v četrtek, ko je v Sremski Mitrovici zapravila visoko prednost in pred Mega Leksom klonila s 86:85. Že v drugem krogu se bosta v jadranski ligi pomerila slovenska predstavnika. Tekma bi morala biti v ponedeljek, a bo za zdaj ponedeljkov dvoboj štel le za točke državnega prvenstva.