Zvonko Buljan je zadel trojko v zadnji sekundi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Dvajset sekund pred koncem je namreč Cholet povedel z 80:77, a je nato v zadnji sekundi trojko zadel Zvonko Buljan in izsilil podaljšek. V njem so varovanci Aleksandra Džikića zasenčili domače za tretjo zmago v tem tekmovanju, s čimer so ostali v igri za četrtfinale.

Novomeščani so se vrnili po -17
Cholet je vodil večino tekme, v 26. minuti je celo ušel na +17 (57:40). A Krka se ni predala, vztrajno je zmanjševala zaostanek in na začetku zadnje četrtine izenačila. Sledil je izenačen obračun, ki pa se je po dramatični končnici razpletel po okusu Dolenjcev, pri katerih je bil z 21 točkami najučinkovitejši Sani Bečirović. Krkašem so precej sivih las povzročili sodniki. Zaradi napada na delivce pravice je bil izključen Luka Lapornik.

Krka se bo v naslednjem krogu, 18. februarja, doma pomerila s Szolnokim.