Jimmy Baxter je do polčasa dosegel 10 točk, od tega osem v prvi četrtini. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka je lahko igrala sproščeno in brez vsakršnega pritiska, saj se je že prebila v osmino finala. Favorizirani Lietuvos Rytas, ki v tej sezoni Evropskega pokala ne pozna poraza, je moral na koncu pokazati vse znanje, da je opravil s slovenskimi prvaki. Foto: MMC RTV SLO
Drugi poraz Krke

Krka je začela sproščeno in igrala enostavno. Jimmy Baxter je dosegel osem točk v prvi četrtini, igro je dobro vodil Mustafa Abdul Hamid. V drugi četrtini je Simon Petrov dosegel prvih pet točk in prednost je narasla na 15:23. Po delnem izidu 0:7 je Krka vodila celo za devet točk (23:32). V prvem polčasu je nadarjeni center domače ekipe Jonas Valančiunas dosegel le štiri točke in ga je zasenčil Smiljan Pavić (na koncu 13 točk in 9 skokov).

Usoden niz 10 točk brez Krkinega odgovora
V tretji četrtini je Krka še vodila za devet točk (37:46), toda trener domačih Aleksandar Džikić je ukazal agresivnejšo igro in v 28. minuti je že prišla nagrada v obliki vodstva s 54:53. Slovenski prvaki so korak držali do začetka zadnje četrtine, ko je bilo po košu Petrova 65:61. Toda Lietuvos Rytas je dosegel naslednjih 10 točk, Krka pa je ostala brez Krivca in Balažiča (zvila sta si gleženj) in rešitve ni bilo več.

Rice spet prvi strelec
Najboljši strelec tekme je bil Tyrese Rice s 16 točkami (toda le enim zadetim metom za tri od šestih poskusov). Zbral je še sedem podaj. Tudi na novembrski tekmi v Novem mestu (gostje so zmagali s 73:65) je bil Rice prvi strelec. Pri Krki, ki je po odhodu Jeroma Jordana v Ligo NBA oslabljena pod košem, je največ točk, 14, dosegel Baxter. Ob koncu predtekmovanja bo v Novem mestu gostoval Le Mans.