Blake Griffin in Chris Paul sta bila najučinkovitejša pri Clippersih, ki so očitno glavni v mestu - dobili so dve tekmi v pripravljalnem obdobju in še prvi obračun rednega dela. Foto: EPA
Leandro Barbosa
Chicago je igral (in zmagal) peto tekmo v šestih dneh in z odlično obrambo v zadnji četrtini (21:12) strl Toronto s 77:64. Derrick Rose je dosegel 18 točk in zbral 11 podaj, Carlos Boozer 17 točk in 13 skokov. Pri gostih sta bila najboljša strelca DeMar Rozan in Leandro Barbosa (na fotografiji med metom) s po 15 točkami. Foto: Reuters

Clippersi, ki so po prvem polčasu vodili s 55:42, so po sredini zmagi nad Miamijem večer zagrenili še enemu elitnemu moštvu, ki se je pred tem ponašalo s petimi zaporednimi zmagami. Paul je dosegel 33 točk, pomagal pa mu je tudi Blake Griffin z 22 točkami in 14 skoki.

Lakersi niti enkrat niso vodili
Sredi tretje četrtine sta Chauncey Billups (19 točk) in Chris Paul zadela dve trojki zapored in razlika je narasla na 67:53. Toda nato je začel serijsko zadevati Kobe Bryant (42 točk), ki je dosegel 17 od zadnjih 19 točk svoje ekipe v tretji četrtini. Lakersi so se pred začetkom zadnje četrtine približali na 76:72, do prvega vodstva pa nikakor niso mogli priti. Razlika se je v zadnji četrtini večinoma vrtela okrog desetih točk.

Po prvi četrtini so Clippersi vodili z 31:24. V zadnji sekundi četrtine je s svoje polovice igrišča zadel Darius Morris. Video

Dragić ni bil v ospredju
Houston je bil po podaljšku s 107:105 boljši od Portlanda, ki je izničil zaostanek 10 točk z začetka zadnje četrtine (86:76) in s košem LaMarcusa Aldridga izsilil podaljšek. Kyle Lowry je bil s 33 točkami najučinkovitejši košarkar večera, zbral pa je tudi osem skokov in devet podaj. Kevin Martin je dosegel 28 točk, od tega šest v zadnjih 32 sekundah podaljška. Goran Dragić je v osmih minutah zgrešil meta iz igre, na črti prostih metov pa je bil trikrat uspešen.

Vsega 23 točk Sacramenta v prvem polčasu
Dallas je imel lahko delo s Sacramentom. Zmagal je z 99:60, potem ko je že po prvi četrtini vodil za 16 točk, ob polčasu pa je bilo 52:23. V prvem polčasu je imel Sacramento le 17-odstoten met iz igre, zgrešil je vseh devet poskusov za tri. 23 doseženih točk v prvem polčasu je neslavni klubski rekord. Dallas je lahko spočil ključne igralce, tako da je rezervna klop dosegla kar 68 točk, od tega največ, 21, Jason Terry.

Durant ob natančnem metu do 28 točk
Oklahoma City je z razpoloženo trojico Durant, Westbrook in Harden (vsak je dosegel več kot 20 točk) zlahka opravila z New Yorkom. Bilo je 104:92, najvišje vodstvo pa je znašalo 31 točk. Trener Scott Brooks je bil izjemno zadovoljen z obrambo v prvem polčasu. Kevin Durant (28 točk ob metu iz igre 10/13) je na 188. zaporedni tekmi dosegel vsaj 10 točk. Od aktivnih igralcev ima daljši niz le LeBron James (356).

Boston v krizi
Indiana je drugič v devetih dneh ugnala Boston (97:83), ki je doživel četrti zaporedni poraz. Ključen je bil delni izid 9:0 za vodstvo Indiane z 78:60. Boston nato ni več prišel pod 13 točk zaostanka. Danny Granger je prispeval 21 točk. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Paul Pierce (21), zatajila pa sta branilca Rajon Rondo in Ray Allen, ki sta skupaj zmogla le 13 točk.

Tekme 14. januarja:
LA CLIPPERS
- LA LAKERS 102:94
Paul 33, Griffin 22 točk in 14 skokov, Butler 13; Bryant 42 (iz igre 14/28) točk in 7 skokov, Gasol 14 točk in 10 skokov, Bynum 12 točk in 16 skokov.

HOUSTON - PORTLAND 107:105 (po podaljšku)
Lowry 33 točk, 8 skokov in 9 podaj, Martin 28 ... Dragić 3 točke (iz igre 0/2) v 8 minutah; Batum 29.

OKLAHOMA CITY - NEW YORK 104:92