Alen Omić je dosegel 20 točk in prispeval devet skokov. Foto: MMC RTV SLO/Andrej Cundrič

Laščani so doživeli že 19. poraz, ob le dveh zmagah pa so na zadnjem mestu. Izbranci Ivana Sunare niso mogli ogroziti zmage favoriziranih Hercegovcev.

Gostje so dobro začeli, hitro so povedli s 4:0 in imeli še v peti minuti minimalno prednost (7:8). Široki je z delnim izidom 8:0 prevzel pobudo in prvo četrtino dobil s 17:12. V drugi četrtini je bilo po trojki Frana Pilepića že 34:22, na odmor pa so gostitelji odšli s prednostjo enajstih točk (37:26). V nadaljevanju je Širokemu uspelo držati razliko okoli desetih točk.

Najbolj razpoložena sta bila Alen Omić (20 točk in devet skokov) in Luka Lapornik (16 točk). V domači ekipi je bil strelsko najučinkovitejši Jakov Vladović s 16 točkami. Košarkarji iz Laškega bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, ko bodo gostili Helios.