LeBron James je v 36 minutah dosegel 26 točk (iz igre 10/22), zbral pa je tudi 9 skokov in 5 podaj. Foto: Reuters
Cory Joseph
Cory Joseph je s trojko z levega krila odločil tekmo v Washingtonu. Foto: Reuters

Branilci naslova so postavili nov rekord v nizu zmag na začetku sezone (18), potem ko so drugo in tretjo četrtino dobili z razliko enajstih točk. Prvi strelec ekipe in najboljši košarkar letošnje sezone Lige NBA Stephen Curry je dosegel 19 točk, od tega 17 v prvem polčasu. V nadaljevanju ga je trener Luke Walton z mislijo na bližajočo se dvotedensko turnejo odpočil in v zadnji četrtini sploh ni stopil na parket. Golden State je mirno držal visoko prednost, potem ko je v tretji četrtini z nizom 27:8 povedel za 29 točk. V tem nizu je Brandon Rush zadel tri trojke. Draymondu Greenu je drugič zapored uspel trojni dvojček: 13 točk, 11 skokov in 12 podaj.

James in Joseph zadela odločilna meta
Cleveland je Brooklyn premagal s še eno mojstrovino LeBrona Jamesa, ki je izpeljal izjemno samostojno akcijo in z metom prek glave (kot je povedal James, se je najbrž prvič v karieri odločil za takšen zaključek akcije v odločilnem trenutku) postavil končni izid. Jarrett Jack je sicer v zadnji sekundi poskušal rešiti Brooklyn in je na koš vrgel z več kot polovice igrišča, vendar za malo zgrešil. Cleveland tako to sezono ostaja neporažen na domačem igrišču. Napeto je bilo tudi v Torontu, kjer so gostitelji s 84:82 premagali Washington, trojko pa je v zadnji sekundi zadel Cory Joseph.

Denver v tretji četrtini zmogel le pet točk
Atlanta, ki v San Antoniu ni zmagala od leta 1997, tudi tokrat ni imela pravih možnosti proti Spursom in je izgubila s 108:88. Pri zmagovalcih je šest igralcev doseglo vsaj deset točk, največ, 22, jih je prispeval Kawhi Leonard. Portland je bil s 108:96 boljši od Lakersov, ki so izgubili petič zapored. Dvojec Damian Lillard (29 točk) in C. J. McCollum (28) je dosegel kar 57 točk, od tega McCollum prvih devet Portlandovih točk. Dallas je z 92:81 ugnal Denver. Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je Dallas dobil s 25:5. Tako malo točk Dallas v eni četrtini ni dobil v vsej 36-letni zgodovini kluba.