Klemen Prepelič je zadel pet trojk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Miro Alilović in Sašo Filipovski
Sašo Filipovski se zaveda, da lahko le z zmago v državnem prvenstvu reši sezono. Foto: Aleš Fevžer
Skopje v zadnji četrtini strlo Krko

Ljubljančani so letošnjo sezono končali na skromnem 8. mestu (13 zmag in 13 porazov). Glede na to, da Ljubljančani niso izpolnili zastavljenega cilja - uvrstitev na zaključni turnir ali v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni -, so še drugo tekmovanje v tej sezoni končali pod pričakovanji. Zdaj bodo lahko do konca maja vse moči usmerili v državno prvenstvo.

Zmaji popustili v končnici
Podobno kot na večini tekem v tej sezoni so zmaji igrali hrabro in zavzeto, žal pa v odločilnih trenutkih niso bili dovolj zbrani ali natančni. Tako so v drugem polčasu nadoknadili 14 točk zaostanka (45:31) in v 35. minuti prišli do rekordne prednosti (61:69). Budućnost je z delnim izidom 11:2 prešla znova v vodstvo. V zadnji minuti je akrobatsko zadel Demarquis Bost in pokopal vse upe zeleno-belih.

Najvišji statistični indeks v soboto odigranih tekmah je dosegel Klemen Prepelič (30). Dosegel je 20 točk (trojke 5:8), imel šest podaj, tekmeci pa so nad njim naredili sedem osebnih napak. Odlično partijo je z dvojnim dvojčkom prikazal tudi Alen Omić (17 točk, 11 skokov, indeks 25), junak zmage Budućnosti pa je bil Marko Popović, ki je v zadnji četrtini dosegel 12 točk z metom 4:4 izza črte 6,75.

"Na današnji tekmi smo imeli predvsem težave z agresivnostjo in čvrstino na začetku. Pripravili smo preobrat, a potem je odpovedala naša conska obramba. V napadu smo odigrali na napačne igralce. Tekem v Ligi ABA je konec za letošnjo sezono. Zdaj nas čaka domača Liga Telemach, kjer je cilj Uniona Olimpije jasen," je dejal trener Sašo Filipovski.

Lalić izgubil živce ob neprimernem trenutku
Košarkarji Krke so sezono končali s petim zaporednim porazom. Zaključna ocena nastopa v Jadranski ligi je skromna, pozitivno pri vsem skupaj pa je, da so imeli Novomeščani na koncu vendarle zmago več od Splita oziroma Zadra, ki se bosta v nedeljo ob 17. uri pomerila za obstanek.

Krka je bila 28 minut v igri za deseto zmago, vendar je katastrofalno odigrala najpomembnejši del tekme. Odločilno je bilo, da je Jure Lalić pri izenačeni tekmi izgubil živce in zaradi odziva ob dosojeni osebni napaki prejel še dve tehnični napaki. Gostje so to do konca tretje četrtine kaznovali z vodstvom 61:53, slabo nadaljevanje pa je prineslo še višji zaostanek. MZT Skopje je tako z delnim izidom 14:0 prišel do zajetne prednosti (53:67), ki je v zadnjih minutah ni izpustil iz rok.

Zaradi poškodb so manjkali Edo Murić, Marko Pajić in Domen Lorbek (mišica), trener Gašper Potočnik pa ni imel dovolj igralcev, ki bi se lahko vseh štirideset minut kosali z zasedbo Aleša Pipana, ki je z ekipo iz Skopja presegel pričakovanja pred sezono. MZT je tekmovanje končal na sedmem mestu. Za Makedonce sta več kot polovico točk dosegla Gjorgi Čekovski (26) in Todor Gečevski (20).