Največ težav so imeli Novomeščani z odličnim Američanom Jacobom Pullenom. Foto: Cedevita/Marin Sušić
Krka je klonila devetič v sezoni. Pred tem krogom je bila najbolje uvrščena izmed slovenske trojice. Foto: Cedevita/Marin Sušić

Hrvaški prvaki, ki so lani klonili v finalu Lige ABA in so tudi letos v ožjem krogu favoritov jadranskega tekmovanja, kar dokazujejo z le tremi porazi, obenem pa so se prebili tudi v drugi krog Evrolige, so se oddolžili za poraz v prvi polovici regionalne lige, ko so Novomeščani v Štuklju presenetili s 85:77.

Tokrat priložnosti za presenečenje ni bilo. Krka je sicer držala korak z gostitelji ves prvi polčas, ki ga je z zadeto trojko od table zaključil Mirko Mulalić in poskrbel, da je bil zaostanek novomeške vrste ob odhodu v garderobo minimalne (37:35). Gostje so slabo začeli drugi polčas, ko so v prvih šestih minutah dali le dve točki, in Zagrebčani so s košem Luke Žorića povedli za 11. Pred zadnjimi desetimi minutami je bila razlika deset točk, priigrano prednost pa je Cedevita v zadnji četrtini zanesljivo zadržala in vmes celo povedla za 19, a so Novomeščani poraz omilili.

Mulalić je bil z 12 točkami prvi strelec Krke, dvomestno število točk pa sta dosegla še Stefan Sinovec in Jure Lalić. Novi okrepitvi Krke Matic Rebec in Boban Tomić sta tokrat že odigrala pomembno vlogo in skupaj dala 11 točk. Rebec, ki je konkretno minutažo dobil že proti Tajfunu, je igral več kot 24 minut, Tomić pa nekaj več kot 17. Prvi strelec tekme je bil sicer s 16 točkami Jacob Pullen. Tajfun bo v nedeljo v Celju gostil Crveno zvezdo, Union Olimpija pa v sredo Cibono. To je zadnja tekma Krke letos, po novem letu - 2. januarja - bo gostila Olimpijo.

Micić okrepil Zvezdo
Aktualni prvak Lige ABA, Crvena zvezda, se je pred nadaljevanjem sezone okrepila. V Beograd prihaja Vasilije Micić. 21-letni organizator igre, ki je s srbsko reprezentanco nastopil na Eurobasketu 2013 v Sloveniji, je nazadnje igral za münchenski Bayern, a je imel lani ves čas težave s poškodbo. Predtem je bil nadarjeni košarkar, ki je bil leta 2014 tudi izbran na naboru Lige NBA, član Mega Vizure.