Pod obročem se je dobro boril kapetan Olimpije Saša Zagorac, ki je dal 11 točk, zbral pa je še pet skokov. Foto: Crvena zvezda Telekom

Čestitke igralcem za prikazano. Mislim, da so dali svoj maksimum. Odigrali so tako, kot smo se dogovorili, predvsem strpno. Praktično celotno srečanje smo kontrolirali igro Crvene zvezde, kar vsekakor ni lahko, še posebej v njihovi domači dvorani. Prenesli smo svoje ideje na parket in, ker so vsi verjeli v to, bili nagrajeni z zmago. Zelo mi je žal, da se je poškodoval Luka Mitrović, upam, da ni kaj hujšega in želim mu čim hitrejše okrevanje. Zmaga je nagrada za vse dosedanje delo. Jutri je že nov dan, hitro moramo pozabiti to tekmo in se osredotočiti že na naslednjo.

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije
Sofoklis Schortsanitis, Ronalds Zakis
Zmaji so se dobro borili z odličnimi centri Zvezde in celo dobili skok (31:33). Foto: Crvena zvezda Telekom

Junaka četrte zaporedne zmage sta bila Miha Lapornik, ki je na svoj 22. rojstni dan dosegel 22 točk, potem ko je zadel vseh pet poskusov izza črte, in Zach Wright, ki je bil izvrsten v zadnji minuti, ko je dosegel kar pet točk in priigral Olimpiji prednost, ki je utrla pot k veliki zmagi. Zvezda je v rednem delu Jadranske lige doma izgubila prvič po oktobru 2012. Zvezda brani naslov in tudi letos je beograjska zasedba s proračunom kar petih milijonov evrov prvi favorit regionalnega tekmovanja. Svojo moč so rdeče-beli pokazali tudi med tednom, ko so Evroligo začeli z visoko zmago nad Strasbourgom. Zdaj so drugič v Ligi ABA klonili, potem ko so jih prejšnji teden v ponovitvi lanskega finala na kolena spravili košarkarji Cedevite.

Zmaji so dvoboj proti Zvezdi, ki je niso premagali že dve sezoni, izvrstno začeli in povedli s 7:0. Toda po minuti odmora Dejana Radonjića so gostitelji hitro strnili vrste in že po prvi četrtini vodili z 19:10. Toda v drugi četrtini so Ljubljančani hitro odgovorili in ves čas držali stik s favoriziranimi Beograjčani, ki so ostali brez nesrečnega Luke Mitrovića, ki si je poškodoval koleno. Zaradi podobne poškodbe je kapetan Zvezde že izpustil eno sezono. Pred zadnjimi desetimi minutami so domači košarkarji vodili za štiri, Olimpija pa je prek izjemno razigranega Lapornika v uvodu zadnje četrtine povedla. Pred zadnjo minuto je razpoloženi Gal Mekel povedel Zvezdo v vodstvo (71:70), nato pa je stvari v svoje roke vzel Wright.

Wright dosegel ključne točke
Ameriški organizator igre je odlično prodrl, zadel, obenem pa je nad njim Maik Zirbe naredil še osebno napako. Wright je zadel tudi dodatni prosti met, ko je bilo do konca še 49 sekund, Olimpija pa je povedla za dve. Na drugi strani sta zgrešila Mekel in Marko Simonović, Wright pa je bil s črte prostih metrov natančen še dvakrat. Zvezda je nato prek Branka Lazića metala še dve trojki, a neuspešno, zmago Olimpije pa je z dvema prostima metoma potrdil Blaž Mesiček, ki je dve minuti pred koncem zadel izjemno pomembno trojko. Mesiček je dodal deset točk, točko več pa kapetan Saša Zagorac. Prvič letos je priložnost dobil 18-letni Vlatko Čančar.

Z zmago se je Olimpija z dvema porazoma izenačila z Zvezdo in Cedevito. Vodi Budućnost, ki je klonila le enkrat, v soboto pa podgoriško moštvo prihaja v Stožice. Tajfun in Krka sta bila v 6. krogu neuspešna. Šentjurčani so s 73:67 izgubili v Zadru, Novomeščani pa so na domačem terenu morali priznati premoč Metalcu (70:75).