Jaka Blažič je proti nekdanjemu klubu v dobrih 17 minutah dosegel 2 točki. Foto: Liga ABA
Mirza Begić
Mirza Begić je odigral najboljšo tekmo po vrnitvi v Ljubljano. Foto: BoBo

Zvezda je odlično začela in povedla s 7:0, toda zmaji so kmalu ujeli ritem in v deveti minuti izenačili prek Sasuja Salina in celo dobili prvo četrtino. Druga je nato pripadla gostiteljem, ki so na odmor odšli s prednostjo petih točk, po prihodu iz garderobe pa zaigrali sijajno. V vsega dveh minutah so si priigrali dvomestno prednost. Marko Marinović ni našel odgovora na agresivno pokrivanje Beograjčanov, zapravil tri žoge zapored in s hitrimi protinapadi so rdeče-beli napolnili ljubljanski koš.

V 26. minuti je bila razlika že 20 točk, ko je bil uspešen Luka Mitrović. Serija Zvezde je znašala kar 21:3. Najvišja prednost domače vrste je bila že 23 točk, toda Olimpija je odlično igrala v zadnjih desetih minutah in prek Marinovića ter Mirze Begića prišla na -8 tri minute do konca. Beograjčani niso našli poti do koša, a je Olimpijo znova drago stalo slabo izvajanje prostih metov, minuto 15 do konca pa je Marinović pri -6 zgrešil trojko in Beograjčani so le še potrdili tretji par točk. S 23 točkami je bil Begić najboljši strelec tekme, po deset pa sta jih dodala Marinović in Dino Murić. Pri gostiteljih je bil Boban Marjanović najboljši s 15 točkami, ujel pa je tudi 14 odbitih žog. Zvezda je premočno dobila skok (42:25).

Krka v nedeljo gosti Metalac
V drugem derbiju kroga je Cedevita nadigrala Partizan (70:50). Zagrebčani, ki so lani ugnali črno-bele v polfinalu sredi Beograda, letos nastopajo v Evroligi in so vknjižili prvo zmago v regionalni ligi. Pri Partizanu je bil z desetimi točkami najuspešnejši slovenski reprezentant Edo Murić. Krka, ki je prav tako še brez poraza, bo v nedeljo gostila novinca v jadranski druščini, Metalac iz Valjeva.