Krka je nadaljuje z uspešnimi igrami v Ligi ABA. Foto: Igokea/Nenad Vuruna

čani premagali s 65:54 in v jadranskem tekmovanju zmagali tretjič zapored.

Novomeščani so po nekoliko slabšem začetku jadranskega tekmovanja zdaj ujeli pravi ritem. Po zmagi nad MZT-jem iz Skopja v Leonu Štuklju in slavju v Pionirju nad Partizanom so bili boljši še od Igokee, ki je klonila tretjič zapored. Krka je igrala brez poškodovanega Mirka Mulalića, ki je s trojko iz sredine odločil dvoboj v Beogradu. Slovenski pokalni prvaki so vpisali peto zmago v letošnji sezoni Lige ABA.

Gostje so dobili prvo četrtino, košarkarji iz Republike srbske pa so v drugi četrtini ujeli korak s Krko. V 17. minuti je Miloš Komatina s trojko izenačil na 28:28, Đorđe Milošević pa je zadel za vodstvo prvakov Bosne in Hercegovine. V drugem delu so gostitelji še vodili, zadnja četrtina pa je bila v znamenju Novomeščanov, ki so si odločilno razliko priigrali pet minut pred koncem. Po prednosti Krke s 56:46 se domači košarkarji niso več pobrali.

Prvi strelec Krke je bil s 15 Luka Lapornik. Stefan Sinovec je dodal 12 točk, Erjon Kastrati pa jih je dodal 11. Sinovec je ujel tudi devet odbitih žog. V nedeljo se bosta v Celju pomerila Tajfun in Union Olimpija.