Nebojša Joksimović je tri leta igral za Igokeo. Proti nekdanjemu moštvu je slovenski reprezentant dosegel pet točk. Foto: Liga ABA
Edo Murić
Edo Murić je v protinapadu povedel Krko v vodstvo z 79:78, a je nato zadel Filip Kraljević. Foto: SPS/ABA
Jaka Klobučar
Jaka Klobučar je bil prvi strelec Krke s 17 točkami. Foto: SPS/ABA
Krkaši tesno izgubili z Zadrom

Zmaji so sicer med tednom v Eurocupu presenetili kakovostno Valencio, v Stožicah so prikazali zelo dobro igro, a v regionalnem tekmovanju po novi zelo slabi igri nadaljujejo katastrofalni niz. Po prvi četrtini so bili Ljubljančani v Laktaših poravnani z najboljšo ekipo rednega dela v lanskem letu, ki pa je nato na začetku druge četrtine po zaslugi slabe gostujoče obrambe naredila serijo 10:0 in na po polovici tekme vodila z 38:28.

Gostitelji so povedli že za 12, toda Olimpija se je vrnila v igro, v 29. minuti pa je Deividas Gailius položil za 51:51. Zatem je dve žogi zapored po velikih napakah izgubil Dragiša Drobnjak. Kapetan je sicer prispeval 11 točk, a vseeno odigral slabo tekmo. Izgubil je štiri žoge. Igokea je v zadnji četrtini naredila delni izid 15:4, povedla 68:57 in brez težav zmagala.

Ob Drobnjaku sta dvomestno število točk dosegla povratnik Cedric Jackson in Alen Omić, ki sta jih zbrala po deset. Zmaji so izgubili 17 žog, znova pa so slabo izvajali proste mete (23:35), bili nerazpoloženi pri metu, tokrat pa je bila slaba tudi obramba. Predvsem visoki igralci so bili slabi v obrambi. Uroš Nikolić, nekdanji košarkar Krke, jim je povzročal ogromno težav in na koncu v statistiko vpisal 24 točk.

Zadar prvi osvojil Novo mesto
Košarkarji Krke so po treh zmagah prvič letos klonili v dvorani Leona Štuklja. Boljši je bil Zadar, ki je dosegel drugo zmago v tej sezoni. Ob koncu tretje četrtine so varovanci Aleksandra Džikića povedli s 63:54. Marko Šutalo, prvi strelec tekme s 26 točkami, je poskrbel za delni izid Dalmatincev 10:0. Razigrani Šutalo je v zadnji četrtini hitro dobil peto osebno napako in Zadar je igral brez najboljšega košarkarja, a vseeno ostal v igri.

Marko Ramljak je na začetku zadnje minute s trojko popeljal goste do prednosti. Novomeščani so bili nenatančni s črte prostih metov, v protinapadu pa je Edo Murić vseeno poskrbel za prednost slovenskih prvakov (79:78). Na nasprotni strani je dobri dve sekundi pred koncem zadel Filip Kraljević, zatem pa še ustavil v prodoru Luko Lapornika, ki je tako neuspešno zaključil novomeški napad za zmago. Pri Krki sta bila najboljša Jaka Klobučar (17 točk) in Murić (16). Novomeščane so drago stali zgrešeni prosti meti - predvsem v zaključku tekme, ko so bili trikrat neuspešni (11/20).