Edo Murić se je izkazal z nekaj potezami v zadnjih minutah tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmagovit uvod Novomeščanov v Ligi ABA

Krkaši so hitro pozabili na razočaranje v slovenskem superpokalu, kjer so v sredo izgubili proti Unionu Olimpiji, in dokazali, da lahko tudi z novo zasedbo, ki jo vodi Aleksander Džikić, računajo na plodno sezono.

Junaka zmage sta bila dva. Prvi je bil ameriški organizator igre Malcolm Ray Armstead, ki je bil z 21 točkami prvi strelec tekme (met za dve točki 4/5, trojke 3/5, 6 skokov, 7 podaj), drugi pa slovenski reprezentant Edo Murić, ki se je izkazal v odločilnih trenutkih. Najprej je točno 100 sekund pred koncem tekme atraktivno zabil za vodstvo z 58:57, 30 sekund pred zadnjim zvokom sirene pa je pod košem blokiral 216 centimetrov visokega Ayodejija Akindeleja in Krki dokončno odprl pot do zmage.

Ta je bila sicer naporna in trnova. Začelo se je z zaostankom 0:10, nato so Novomeščani vzpostavili ravnotežje in sredi tretje četrtine povedli z 41:35, vendar hitro znova zaostali s 44:49. Tekmeca so lovili vse do zadnjih minut, ko sta njihovo borbenost in željo kronala prej omenjena igralca.

Union Olimpija je že v petek visoko izgubila v Skopju z 79:60.