Luka Lapornik je dosegel deset točk in zbral pet skokov. Foto: Krka/Danilo Kesić

Čestitke igralcem za borbo in za zmago. Odigrali smo solidnih 28 minut tekme, potem pa odigrali boječe in nedisciplinirano v napadu. Prejeli smo preveč lahkih košev iz tranzicije, Cibona se je pobrala, mi pa smo odreagirali zelo nezrelo. Imeli smo probleme s consko 'match-up' obrambo in potrebovali smo veliko časa, da smo se spet zorganizirali.

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije.
Gregor Hrovat, Sava Lešić in Zach Wright
V Olimpijini ekipi so bili najkoristnejši Gregor Hrovat, Sava Lešić in Zach Wright. Foto: Cibona/Goran Stanzl & Marko Lukunić

Najzaslužnejša za drugo Krkino zmago sezone jadranskega tekmovanja sta bila Stefan Sinovec z 19 točkami in sedmimi skoki in Jure Lalić s 16 točkami. V 37. minuti je bil izid izenačen, nato je Krka pobegnila in v zadnjo minuto vstopila s prednostjo 78:73, ki jo je kljub ne najbolj natančnemu izvajanju prostih metov znala spremeniti v zmago. Krka je skupaj zgrešila osem prostih metov in izgubila kar 23 žog, toda zadela sedem od 13 trojk.

Pri Cedeviti je bil najboljši strelec Miro Bilan s 14 točkami, vendar pa kapetan zagrebške ekipe v zadnji četrtini ni dosegel niti točke.

Wright natančen v odločilnih trenutkih
Union Olimpija je v Zagrebu popravila vtis po porazu s Sutjesko. Po košu Mesička je v 28. minuti povedla z 59:41, sledilo pa je 13 zaporednih točk Cibone in vse je bilo odprto. 19 sekund pred koncem je Zach Wright zadel prosta meta za vodstvo 75:77, na drugi strani pa je prvi strelec tekme Dardan Berisha (22 točk) v izdihljajih tekme zgrešil polaganje. Končni izid je s prostima metoma postavil Wright. Cibona je imela 20 izgubljenih žog.