Union Olimpija je tako kot Krka po 22 tekmah pri izkupičku devet zmag in 13 porazov. Foto: www.alesfevzer.com
Luka Lapornik
Union Olimpija v Stožicah boljša od Tajfuna

Ljubljančani so se z drugo zaporedno zmago otresli najhujših skrbi, saj so se oddaljili od mest v spodnjem delu razpredelnice, Tajfunu pa se po osmem zaporednem porazu (nazadnje je zmagal 11. decembra) ne obeta nič dobrega.

Olimpija se je oddolžila državnemu prvaku za hud poraz na prvi tekmi v Celju. Za zmago so se morali zeleno-beli krepko potruditi, saj je Tajfun po slabem začetku (po prvi četrtini je bilo 22:11) vzpostavil ravnotežje (v 18. minuti je že vodil z 31:32, ob polčasu pa s 36:39) in bil vse do zaključka v igri za dve točki, saj si v drugem delu nobena izmed ekip ni priigrala občutnejše prednosti.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih treh minutah, razliko na semaforju pa sta naredila Dawan Robinson in Mitja Nikolić. Slednji je zadel trojko, Robinson je dodal štiri točke in Olimpija je od izenačenja na 66:66 prišla do prednosti sedmih točk, ki je v zadnji minuti in 45 sekundah ni izpustila iz rok.

Temnopolta ameriška organizatorja igre sta prikazala do zdaj najboljšo igro v tej sezoni. Skupaj sta dosegla več kot polovico vseh domačih točk. Zach Wright jih je zbral 23 (met iz igre 11/14, indeks 32), Robinson pa 17 (met iz igre 6/7). Na drugi strani je največji delež v napadu nosil Sandi Čebular (18 točk).

Krka se je prebudila po odmoru
Novomeščani so prekinili niz petih zaporednih porazov v "jadranski" konkurenci. Po prvem polčasu jim je kazalo slabo, saj so zaostajali s 27:41, potem ko so tekmo začeli z 0:7, gostje pa so že po prvi četrtini vodili za 11 točk (13:24).
V tretji četrtini so precej bolje zaigrali v obrambi, dopustili Igokei le 10 točk in zaostanek zmanjšali na 49:51. Tudi v zadnjih desetih minutah so nadaljevali v tem slogu, v 32. minuti so z zaporednima trojkama Bobana Tomića in najboljšega igralca tekme Luke Lapornika (16 točk in 10 skokov) povedli s 55:51 in vodstva niso več prepustili tekmecem. Igokea je predtem zmagala trikrat zapored.
Izjavi po tekmi Union Olimpija - Tajfun

Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Bila je izjemno težka tekma, nervozna. Odlično smo začeli, dobro smo igrali obrambo in bili zbrani. Potem pa nam je padla koncentracija in smo popolnoma brez potrebe slabše začeli zapirati pod košem. Imeli smo težave z njihovim napadalnim skokom. Igrali smo preveč statično in premalo kolektivno. Tajfunu smo dali priložnost, da se vrne v igro. Na srečo smo tik pred zaključkom tekme nekoliko rezultatsko pobegnili, zato je bila končnica dokaj mirna."

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: "Nekoliko smo bili oslabljeni zaradi odsotnosti Zimića in Clarka, ampak mislim, da so drugi fantje z borbenostjo to dobro nadoknadili. V zadnjih petih minutah smo imeli stvari v svojih rokah, a potem dvakrat nismo dobro realizirali v napadu. V zadnji četrtini smo nekoliko slabše izvajali proste mete, ki so bili zagotovo eden izmed razlogov za poraz. V ključnih trenutkih nismo zadeli. Glavni razlog za poraz pa vidim v tem, da smo jim nekajkrat po naših napakah praktično podarili žogo. Ključni trenutek tekme je bil odličen Nikolićev skok v napadu in potem še trojka."