Edo Murić je 13 od 21 točk dosegel v drugem polčasu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jakov Vladović
Jakov Vladović je nekdanjim soigralcem nasul 16 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Visoka zmaga Krke

Izbranci Aleksandra Sekulića imajo zdaj dve zmagi in en poraz (visoko so klonili v Beogradu proti Partizanu), v nedeljo ob 18.00 pa jih čaka nova težka preizkušnja, saj v Novo mesto prihaja Cibona.
Krka prevzela pobudo z delnim izidom 12:0
Gostitelji so začeli precej bolje, s serijo 12:0 so že v peti minuti povedli z 12:2, štiri točke sta prispevala Smiljan Pavić in Jaka Klobučar. Po desetih minutah je Krka vodila s 14:7.

Zadrčani so se nato razigrali pri metu za tri točke, Ante Delaš je znižal na 18:12, nato pa je bil Ivan Batur dvakrat natančen izza črte. Na odmor so odšli Novomeščani s prednostjo 32:25. Jakov Vladović, Edo Murić in Klobučar so dosegli po osem točk v prvem delu.

Murić razigran v tretji četrtini
Takoj na začetku tretje četrtine sta Vladović in Murić s trojkama povišala na 38:25, kar je goste prisililo k minuti odmora. Po novem delnem izidu 6:0 so Novomeščani v 27. minuti pobegnili na 50:36, razigral se je Murić, po košu Mateja Rojca pa je bilo v 29. minuti že 55:38.
Vse odločeno pet minut pred koncem
V zadnjih deset minut so tako Dolenjci vstopili z zanesljivo prednostjo, ki jim jo je uspelo še povečati. Vladović je bil znova uspešen izza črte in pet minut pred koncem je Krka prvič imela več kot 20 točk naskoka (72:51). Gostitelji so nato srečanje brez večjih težav pripeljali do konca.