Zoran Martić
Trener Olimpije Zoran Martić je obžaloval izgubljeno priložnost za zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Po izenačeni prvi četrtini, ki so jo domači dobili z 20:18, se je Olimpija v nadaljevanju odlepila. Pri 31:31 je Miha Lapornik zadel najprej trojko, nato pa še koš za +5. Razpoloženi Lapornik je v nadaljevanju prispeval še dve trojki za vodstvo Ljubljančanov s 46:37 v 20. minuti. Izid polčasa (49:38) je z zabijanjem postavil Issuf Sanon.

Zmaji so v drugem delu uspešno držali prednost nekaj točk. Mega se je v 36. minuti približala le na -1 (67:68), malo kasneje pa je Ognjen Čarapić izenačil na 68:68. Po zgrešeni trojki Blaža Mesička pa je Nikola Mišković poskrbel za vodstvo Mege.

Mesiček izenačil na 74:74
V dramatični končnici je Mega dobro minuto pred koncem vodila s 74:72. Mesiček je s prostih metov izenačil (74:74). Domači so zapravili napad, a na drugi strani ga je neuspešno zaključila tudi Olimpija. Mega je imela še 24 sekund do konca napada za zmago, ki pa ga ni izkoristila, tako da je bil na vrsti podaljšek.

Olimpiji zmanjkalo sape
S košem ga je odprl Lapornik, Mesiček pa je dodal še prosti met (77:74). A nato se je ustavilo, zapravljeni napadi so se vrstili. V zadnji minuti podaljška je Mišković zadel trojko za 79:77. Martić je vzel minuto odmora, a ni pomagala. Scott Reynolds je namreč izgubil žogo, na drugi strani pa je Luka Aščerić s košem za 81:77 zapečatil usodo gostov. Varovanci Zorana Martića so tako v manj kot 48 urah tesno izgubili še drugo srečanje. V sredo je bil namreč v Ligi prvakov z 79:77 boljši Promitheas.

Martić: Bili smo v Rimu, a nismo videli papeža
"Bili smo v Rimu, a nismo videli papeža, bi lahko na kratko povzeli tekmo. Ni enostavno izgubiti po takšni predstavi. Košarkarji Mege Bemax so zbrali kar 25 skokov v napadu, mi pa smo izgubili 25 žog, to pa je na koncu odločilo tekmo. V drugi polčas so naši nasprotniki krenili zelo agresivno, mi pa v odgovoru na to agresivno igro nismo našli moči in energije, da bi zdržali do samega konca tekme. Čestitke Megi Bemax za zmago,"