Malcolm Armstead je bil z 20 točkami najboljši strelec tekme, a ni uspel preprečiti poraza slovenskih prvakov. Foto: BoBo
Nebojša Joksimović
Krka je na zadnjih desetih tekmah v Ligi ABA premagala le Olimpijo. Foto: BoBo

Novomeščani so imeli zadnji napad na tekmi, a žoga po prodoru Malcolma Armsteada pod koš in metu tik pred sireno ni želela skozi obroč.
Večji del prvega polčasa so vodili gostitelji, ki so na odmor odšli s prednostjo 40:37. Krka jih je ujela pri izidu 44:44 in pred zadnjimi desetimi minutami držala vodstvo s 47:51.
Mirko Mulalić je v 31. minuti zadel trojko za 47:56, vendar se je Metalac z dvema uspešnima metoma za tri točke hitro približal na 55:58. Slovenski prvaki so za tri točke znova vodili pri 59:62, nato pa so si v končnici privoščili preveč napak. Slabi dve minuti pred koncem je Nikola Jevtović s trojko zadel za prvo vodstvo Srbov v zadnji četrtini (64:63).
Pri izenačenem izidu 64:64 je Mulalić naredil osebno napako, po kateri je imel Nikola Malešević na voljo tri proste mete. Zadel je dva (66:64). Na drugi strani je Armstead zgrešil, Jevtović pa v naslednjem napadu povišal na 68:64. Ko je že kazalo, da so vsi upi Krke izpuhteli, je Alexis Wangmene zadel in izsilil dodatni prosti met ter znižal na 68:67. 12 sekund pred koncem je žoga ob dveh prostih metih Maleševića le enkrat šla skozi mrežico (69:67), a nato Novomeščani niso izkoristili priložnosti za podaljšek ali celo zmago.

Union Olimpija bo v nedeljo ob 19.00 v Stožicah gostila vodilno Crveno zvezdo, ki je še brez poraza.