Dražen Bubnić je odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleš Pipan in Sašo Filipovski
Aleš Pipan je tokrat moral čestitati Sašu Filipovskemu. Foto: Aleš Fevžer

Izbranci Aleša Pipana so v prvem delu sezone slavili v Stožicah. Tudi tokrat je bil MZT zelo nevaren, še posebej v drugi četrtini. V drugem polčasu so se zeleno-beli prebudili in z zmago obdržali priključek k prvim štirim mestom.
V prvem polčasu boljši Makedonci
Ljubljančani so bolje začeli. Jaka Blažič je zadel trojko in polagal, po šestih minutah je bilo 7:11. Po prvi četrtini so imeli zmaji minimalno prednost (19:21).
V drugi četrtini se je razigral Kiril Nikolovski, MZT je s serijo 7:0 prevzel vodstvo (31:25). Po dveh prostih metih Todorja Gečevskega v 17. minuti so imeli gostitelji že deset točk naskoka (37:27). Dinu Muriću je s košem in prostim metom uspelo znižati pred odmorom (42:36).
Bubnić s trojko začel preobrat
Preobrat je zmajem uspel ob koncu tretje četrtine. Najprej je zadel Blažič, Bubnić je bil natančen izza črte, potem ko je zadel obroč, žoga se je odbila do vrha table in šla skozi mrežico ob sireni (62:64).
Olimpija boljša v ključnih trenutkih
Tudi zadnjo četrtino so bolje začeli Ljubljančani, natančna sta bila Klemen Prepelič in Bubnić, Teemu Rannikko pa je zadel trojko v 33. minuti (63:71). Priključek je držal Gečevski (26 točk), a so zmaji tudi v končnici odigrali odlično. Blažič je povišal na 76:83, Alen Omić in Rannikoo pa sta bila natančna s črte prostih metov.
Do konca še precej težkih tekem
Olimpija bo v 21. krogu gostovala na Madžarskem pri Szolnokiju, do konca rednega dela pa jo nato čakajo še Partizan v gosteh, Krka doma, Cibona v gosteh, Široki doma in Budućnost v gosteh.