Zach Wright
Krka zanesljivo ugnala Mego Leks

Krki je odpravila Mega Leks s 74:57.
Ljubljančani so v Pokalu Spar doživeli polom, saj so dvakrat izgubili proti Zlatorogu. Očitno se še niso pobrali po šoku, saj so znova igrali brez žara in volje.
Gostitelji štiri minute niso dosegli točke in zeleno-beli so povedli s 6:0. Metalac je odgovoril z delnim izidom 12:1 in dobil uvodno četrtino s 14:12. Tomislav Gabrić je povišal na 20:14 s trojko v 12. minuti, tudi zaključek prvega dela je pripadel gostiteljem (33:24).
V tretji četrtini so se gostitelji razleteli po parketu. Najboljši strelec tekme Đorđe Majstrović je bil dvakrat zapored natančen za tri točke, v 25. minuti je Metalac povedel z 42:29. Zach Wright in Ronalds Zakis sta še uspela držati korak, a ob koncu tretje četrtine so imeli gostitelji že velikih 18 točk naskoka (58:40). V zadnjem delu igre se Olimpiji ni uspelo približati na manj kot 12 točk zaostanka.
"Zaslužena zmaga Metalca. Dobro smo odprli tekmo, potem pa dovolili nasprotniku preveč skokov v napadu, preko katerih so prihajali lahkih košev, ki so jim dvignili samozavest. V napadu smo igrali praktično celotno srečanje v krču. Zelo slabo v obeh polčasih, pokazali smo premalo in na koncu je Metalac zasluženo slavil zmago," je pojasnil trener Gašper Portočnik.

Luka Lapornik blestel v Novem mestu
Košarkarji Krke nadaljujejo dobre igre. Potem ko so prejšnji konec tedna zmagali na Pokalu Spar, so v predzadnjem krogu Lige ABA dosegli svojo najvišjo zmago v tej sezoni Jadranske lige.

Že na začetku srečanja so varovanci trenerja Vladimirja Anzulovića pokazali veliko želje in agresivnosti ter prvi del igre dobili z 21:7. Uspel jim je delni izid 10:0. V drugi četrtini so se gostje nekajkrat spustili pod mejo desetih točk zaostanka, toda Novomeščani so pametno in suvereno nadzorovali potek dogodkov.

Neustavljiv je bil Luka Lapornik, ki je dosegel 18 točk brez zgrešenega meta. Trojke je metal 4/4, za dve točki pa 1:1 (indeks 26). V 27. minuti je s trojko povišal na 52:36, tudi v obrambi so Novomeščani igrali odlično, Mega Leks je v tretji četrtini dosegel le osem točk. Po 30 minutah je bilo 58:37 in srečanje je bilo odločeno.