Rade Zagorac je ob slabem metu iz igre (4/15) dosegel 18 točk, zbral pa je tudi 13 skokov. Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov
Brandon Jefferson se je izkazal kot odlična okrepitev na mestu organizatorja igre. Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov

Olimpija je vodila večji del tekme, največ za 14 točk. Mega Leks je v zadnji četrtini prvič povedel 19 sekund pred koncem, ko je Alpha Kaba zadel oba prosta meta in postavil tudi končni izid. Zadnjega napada namreč Olimpija ni izkoristila. Vseeno je poraz prinesel spoznanje, da je ljubljanska zasedba sestavila kar dobro ekipo, ki igra všečno košarko. Zlasti Brandon Jefferson, 175 cm visoki branilec, se je izkazal za veliko okrepitev, saj je dosegel 21 točk. Pri Mega Leksu je bil z 18 točkami in 13 skoki najboljši Rade Zagorac.

Zgleden Olimpijin met v prvem polčasu
Prvi polčas (38:50) je Olimpija (začetna postava: Jefferson, Oliver, Bubnić, Mesiček, Janković) odigrala odlično. Po začetnem krču in zaostanku sedmih točk je začela z vseh položajev rešetati koš srbske ekipe in ji do glavnega odmora nasula 50 točk, od tega sta jih po deset dosegla Jefferson in Nikola Janković, ki je bil zelo iznajdljiv pod obročem. Olimpijin met iz igre je bil v prvem polčasu 60-odstoten, kar osem trojk od 15 je šlo skozi obroč. Prednost je znašala tudi 14 točk (20:34).

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.

Jefferson v kratkem zadel tri trojke
V tretji četrtini je Mega Leks, za katerega je Vlatko Čančar igral dobre štiri minute, z agresivno obrambo prisilil Olimpijo v več napak, tudi met je začel pešati. Rade Zagorac je s svojo 15. točko v 25. minuti izenačil na 55, takrat pa je za izdatno "porcijo" Olimpijinih točk (10) poskrbel Jefferson. V dveh minutah je zadel tri trojke, pri eni od njih pa je imel še dodaten prosti met. Pomagal je tudi presenetljivi Marko Mlađan in prednost je dosegla devet točk (65:74).

Tekmo odločil Kaba s prostih metov
V odločilni četrtini je Olimpija težko dosegala točke, zgrešila je kar nekaj čistih metov, Jefferson pa se je upehal. Tudi Mega Leks ni blestel, toda s skoki v napadu si je priboril nove priložnosti. Marko Tejić je s trojko pet minut pred koncem svojo ekipo približal na 79:80, na vodstvo pa so gledalci v dvorani Pinki čakali do zadnje minute, ko je Francoz Alpha Kaba 19 sekund pred koncem izkoristil oba prosta meta. Varovanci Gašperja Okorna so imeli usodo v svojih rokah, poskusil je Blaž Mesiček, vendar zgrešil.

26 točk Davida Stocktona premalo za uspeh Cedevite
Novo sezono jadranskega tekmovanja sta sicer odprli Cedevita in Budućnost. Črnogorska ekipa je v Zagrebu po zaslugi izjemne zadnje četrtine (16:29) zmagala s 70:80. Nemanja Vranješ je dosegel 22 točk za Budućnost, pri Cedeviti pa je 26 točkami izstopal David Stockton, sin nekdanjega NBA-zvezdnika Johna Stocktona. Krka bo svojo uvodno tekmo odigrala v soboto, tekmec v Novem mestu bodo Karpoš Sokoli.